komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał w Dusznikach-Zdroju pijanego kierowcę

poniedziałek, 18.11.2019 11:39 , komentarze: 5 , odsłony: 5443
kategorie artykułu:

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który jak się okazało, miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę przejęli policjanci z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju. Teraz 71-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie karnie.

- Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Polanicy-Zdroju  będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Około godziny 22.30  jadąc swoim samochodem po zakończonej służbie na drodze krajowej nr 8, w Dusznikach-Zdroju zauważył stojący na skrzyżowaniu ulic samochód osobowy. Nagle kierujący gwałtownie ruszył i pojechał w kierunku centrum miasta. Kierujący nie panował nad pojazdem i wymuszał na innych uczestnikach ruchu usuwanie się na pobocze. Policjant doprowadził do zatrzymania brawurowo kierującego samochodem.  Gdy podbiegł do kierowcy okazało się, że czuć było od niego intensywną woń alkoholu. Policjant nakazał mężczyźnie opuścić pojazd jednak kierujący próbował odjechać. Funkcjonariusz używając chwytów obezwładniających zmusił go do opuszczenia samochodu, a o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego jednostki policji,  który na miejsce skierował patrol policji - informuje podinsp.Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komedy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci z Komisariatu w Polanicy Zdroju zatrzymali nietrzeźwego 71-letniego  kierowcę. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że ma on  2,3 promila alkoholu w organizmie.

O dalszym losie 71-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego zdecyduje teraz sąd. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

 

 

Wasze komentarze

Brawo za postawę! Oby więcej takich dobrych ludzi i...
wtorek, 19.11.2019 07:56 autor: Andriu
Mlody głupi ale stary jeszcze głupszy

poniedziałek, 18.11.2019 13:15:47 autor:

czwartek, 17.9.2020 15:13
4
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK