komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 23 kwietnia 2021

Jerzego, Wojciecha

Nowe umowy członkowskie klastra energetycznego ARES

niedziela, 3.11.2019 10:58 , komentarze: 7 , odsłony: 4015
kategorie artykułu:

W poniedziałek, 4 listopada na terenie kompleksu biathlonowego Duszniki Arena nastąpi rozszerzenie liczby członków klastra energetycznego ARES. Udział w uroczystym podpisaniu nowych umów członkowskich zapowiedzieli: wicemister energii Krzysztof Kubów, wiceprezes zarządu NFOŚ Artur Michalski, prezes spółki Uzdrowiska Kłodzkie S.A. Wojciech Maj, poseł Ireneusz Zyska oraz przedstawiciele jednostek samorządowych z terenu ziemi kłodzkiej.

Autonomiczny Region Energetyczny Sudety założyło w 2018 roku pięć gmin: Duszniki- Zdrój, Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Szczytna i Lądek-Zdrój. Przez ostatnie dwa lata trwały prace na strategią klastra i uzyskaniem certyfikatu od Ministerstwa Energii. Obecnie jest to jeden z 66 certyfikowanych klastrów w Polsce i jeden z siedmiu na Dolnym Śląsku. 

Po podpisaniu umów członkowskich przez powiat kłodzki, gminę miejską Kłodzko, gminę wiejską Kłodzko, Bystrzyce Kłodzką, Stronie Śląskie, Lewin Kłodzki, Ząbkowice Śląskie i Radków, ARES stanie się klastrem, który zrzesza największą liczbę jednostek samorządowych w kraju.  

Celem klastra energetycznego jest przede wszystkim produkcja, oszczędność i bilansowanie energii w regionie.

- Współtworzenie klastra oznacza nasze partnerstwo oparte o wspólne cele i spójną strategię. Mocno stawiamy na elektromobilność, geotermię i ochronę powietrza – podkreśla burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski.

Koordynatorem ARES-u jest Grupa IEN ENERGY.

Na zdjęciu od lewej: Łukasz Sajewicz, Piotr Lewandowski - burmistrz Dusznik-Zdroju, Daniel Raczkiewicz - doradca Zarządu Grupy IEN ENERGY

 

 

Wasze komentarze

KŁodzko zero bo słaby Burmistrz ...Maj Referendum ....Nowy mocny kandydat na Burmistrza Stanisław Bartczak ...Vice Michał Kołt .Ci ludzie to Geniusze samorządu ,Ķłodzko będzie kwitło i rozwój będzie największy ....IDŹCIE NA REFERENDUM I WYBIERZCIE PROFESJONALIZM TO STANISŁAW BARTCZAK I MICHAŁ KOŁT ...TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

niedziela, 03.11.2019 22:37:55 autor: Mk

Zyska to już wszędzie się lansuje.a niech opowie jak był...
niedziela, 03.11.2019 13:39 autor: Ja czy on
dzisiaj, 4 godz temu
2
środa, 21.4.2021 11:01
19