komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Stanowisko Zarządu Powiatu Kłodzkiego dot. budowy zbiorników przeciwpowodziowych

środa, 8.5.2019 12:12 , komentarze: 24 , odsłony: 7193
kategorie artykułu:

Zarząd Powiatu Kłodzkiego zajął stanowisko w sprawie budowy zbiorników przeciwpowodziowych na terenie powiatu kłodzkiego. Poniżej publikujemy jego treść. 

W odniesieniu do informacji zawartych w piśmie sygn. akt WR.JRP.541.14.2019.KP.1905 z dnia 30 kwietnia 2019 r., dotyczących realizacji zadań PGW WP Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu odnośnie poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na Ziemi Kłodzkiej, a w szczególności „Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły. Analiza możliwości zwiększenia retencji powodziowej w Kotlinie Kłodzkiej”, Zarząd Powiatu Kłodzkiego wyraża zaniepokojenie obecnymi działaniami w terenie prowadzonymi przez RZGW we Wrocławiu oraz firmę SWECO, stanowiącą wsparcie techniczne RZGW.

Projekt koncepcji budowy 9 suchych zbiorników przeciwpowodziowych przedstawiony na spotkaniu w Kłodzku w dniu 22 marca 2019 r., przez zespół projektowy SWECO oraz przedstawicieli RZGW we Wrocławiu, wywołał dezinformację w zakresie faktycznych potrzeb lokalnej społeczności co do ochrony przeciwpowodziowej, oburzenie w odniesieniu do pominięcia aspektów dziedzictwa kulturowego i ochrony zabytków oraz sprzeciw władz gmin i miast, wobec pominięcia analizy ekonomicznej związanej z inwestycjami infrastrukturalnymi na terenie gmin powiatu kłodzkiego, wykonanymi w ostatnich latach, a także uzasadnione obawy mieszkańców przed przymusowym wysiedleniem.

Informacje zebrane przez Zarząd Powiatu Kłodzkiego z gmin oraz poszczególnych miejscowości objętych „Projektem Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły. Analiza możliwości zwiększenia retencji powodziowej w Kotlinie Kłodzkiej”, jednoznacznie przemawiają w chwili obecnej za negatywnym zaopiniowaniem przez władze Powiatu Kłodzkiego zaproponowanej koncepcji budowy zbiorników przeciwpowodziowych oraz wskazują, że równie negatywny jest odbiór społeczeństwa lokalnego.

Przedstawiając powyższe, jednocześnie prosimy o bieżące informowanie o decyzjach podejmowanych przez PGW WP RZGW we Wrocławiu odnośnie ewentualnej budowy zbiorników przeciwpowodziowych na terenie powiatu kłodzkiego.

 

Wasze komentarze

Poziom wód się obniżył ludzie nie mają wody w domach...
czwartek, 09.05.2019 11:05 autor: Janek
Twój wpis kupy się nie trzyma
piątek, 10.05.2019 10:33 autor: .
Ano i Jarek S - typowe polskie myslenie - wszystkich byle nie nas. Podejrzewam Panowie, ze plany tych pseudo zbiornikow nie dotycza terenow na ktorych sami mieszkacie. Radzilbym choc w drobnym stopniu wejsc w skore ludzi, ktorych dotycza te plany. Pomysleliscie (czasem u niektorych ciezko przychodzi myslenie) chociaz o takims czyms jak wiezi miedzyludzkie, o tym ze ktos przez cale zycie mieszka w jednym miejscu, o tym ze dla tych ludzi te tereny to jest nieoderwalna czesc serca??? W 100 procentach popieram pismo wystosowane przez Starostwo Powiatowe. Dlaczego Jarek S uwazasz ze wbrew interesowi spolecznemu? Czyjego interesu bronisz? To jest wedlug ciebie ta demokracja??? Gdzie ktos w tych czasach wchodzi w butach w twoje zycie i nagle ci mowi do widzenia? To my chcemy gonic zachod czy chcemy postepowac jak na wschodzie? Zastanowcie sie ludzie co piszecie, a jezeli poprostu was sprawa nie dotyczy to nie zabierajcie glosu w sprawie, z ktora nie macie nic wspolnego. Pomysl jest ABSURDALNY. Zaorac tak piekne tereny byloby niewybaczalne.

środa, 08.05.2019 20:40:25 autor: anty zbiornik

wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
1
wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 6.7.2020 12:55
poniedziałek, 6.7.2020 09:13
1
sobota, 4.7.2020 11:00
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele