komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Kiedy 100% L4 w służbach mundurowych?

środa, 15.2.2017 10:30 , komentarze: 8 , odsłony: 3716
kategorie artykułu:

O zmianach w tym zakresie pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Jednak temat pozostaje cały czas nierozstrzygnięty i wielu strażaków pyta nas kiedy projekt zwiększający wymiar zwolnienia lekarskiego wejdzie w życie. Zapytaliśmy MSWiA kiedy 100% L4 wejdzie w życie.

Jednak zacznijmy od początku. W ostatni dzień stycznia odbyło się posiedzenie Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych Rady Dialogu Społecznego. W trakcie posiedzenia oprócz spraw porządkowych omówiono m.in. postęp prac nad zmianą ustaw mundurowych w zakresie zmian zasad rozliczania zwolnień lekarskich (tzw. ustawa o L-4).

Przedstawiciel MSWiA poinformował wtedy związkowców, że główne zmiany będą dotyczyły:
– rozliczania w 100% pierwszych 30 dni zwolnienia lekarskiego,
– środki z tytułu oszczędności na wynagrodzeniach z powodu zwolnienia lekarskiego, będą przekazywane bezpośrednio na fundusz nagród bez dodatkowego subkonta tj. do wspólnego podziału,
– w przypadku nie dostarczenia zwolnienia lekarskiego do pracodawcy w ustawowym terminie potrącana będzie kwota od wynagrodzenia w wysokości 25% „dniówki” za każdy dzień po 8 dniu od wystawienia zwolnienia,
– w celu doprecyzowania zasad określania zwolnienia lekarskiego jako zwolnienie w związku ze służbą czy też bez związku ze służbą zaproponowana zostanie nowelizacja ustawy o komisjach lekarskich (z 24 XI 2014r.) gdzie „wpisany” zostanie cały nowy Rozdział V , który nada stosowne kompetencje komisjom lekarskim.

Jednak kiedy 100% L4 wejdzie w życie?
MSWiA poinformowało naszą redakcję, że projekt zmian oczekuje na wpisanie do Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów i zostanie skierowany do konsultacji międzyresortowych niezwłocznie, ale dopiero po wprowadzeniu go do ww. wykazu.

Projektowane zmiany dotyczące uprawnienia do otrzymywania 100% uposażenia w razie choroby funkcjonariusza i innych szczególnych okoliczności w okresie do 30 dni w roku nie będą generowały dodatkowych kosztów. Regulacja nie będzie skutkować zmianą wydatków budżetowych na rzecz funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu. - podkreśla Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

źródło: strazackipl

 

Wasze komentarze

Co za BEZCZELNOŚĆ aby mieli po 100% za L4 !...
środa, 15.02.2017 16:59 autor: WŚCIEKŁY pracownik 80%
Przyjdź geju wściekły do tej kasty to zobaczysz jak wyglądają przywileje. Jak my marzniemy to ty leżysz z jajami do góry w ciepełku. Zapraszam do mundurówki

niedziela, 19.02.2017 15:09:06 autor: stary

Nie że się uczyć tylko mieć dobre plecy żeby się...
środa, 15.02.2017 18:04 autor: ixi
Trzeba było się uczyć a nie kamieniami na szkołę rzucać
środa, 15.02.2017 17:14 autor: Kierowca
JA SIĘ UCZYŁEM - JESTEM PO STUDIACH ! - Osiłku...
środa, 15.02.2017 17:44 autor: Antonio
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK