komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 22 stycznia 2020

Anastazego, Wincentego

Kolejne trzy stacje ładowania samochodów elektrycznych w ramach projektu e-Sudety już uruchomione!

wtorek, 7.1.2020 12:35 , komentarze: 0 , odsłony: 386
kategorie artykułu:

W regionie Sudetów powstają systematycznie stacje ładowania samochodów elektrycznych. W styczniu zostaną otwarte oficjalnie trzy kolejne – 8 stycznia w Kamiennej Górze, 9 stycznia w Dzierżoniowie i 10 stycznia w Międzylesiu.

Urządzenia to stacje o normalnej mocy, które ładują samochody prądem zmiennym 2 x 11 kW. Na mapie e-Sudetów działają już stacje w Lądku-Zdroju, Szczytnej, Polanicy-Zdroju, Międzylesiu, Dzierżoniowie i Kamiennej Górze. Ładowanie jest obecnie bezpłatne.

- Wierzymy, że instrumenty wsparcia dla samorządów, w tym korzyści wynikające z Funduszu Transportu Niskoemisyjnego, a także środki z RPO będą wspierać rozwój elektromobilności w regionie, a samorządy będą podejmować szerokie działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Zamiana pojazdów spalinowych na elektryczne, współdzielenie pojazdów, rozwój ekoturystyki – to wszystko przed nami - mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu „e-Sudety”.
- Przed nami wielkie przemiany w gospodarce. Będą one związane z większą dostępnością samochodów elektrycznych. PGE Nowa Energia staje się liderem tej transformacji energetycznej, nie tylko jeśli chodzi o samą rozbudowę sieci ładowania, ale także o świadczenie usług związanych z elektromobilnością i e-carsharingiem. Co więcej, jako pierwsi oferujemy możliwość doładowania samochodu elektrycznego w pełni zieloną energią na wszystkich naszych stacjach – Tomasz Marzęda, Wiceprezes Zarządu PGE Nowa Energia.

Oficjalne otwarcia trzech kolejnych stacji odbędą się w dniach 8-10 stycznia:
8 stycznia, godz. 11.00 – Kamienna Góra - Parking przy Al. Wojska Polskiego
9 stycznia, godz. 11.00 – Dzierżoniów - Rynek
10 stycznia, godz. 12.00 – Międzylesie - Parking za Urzędem Miasta – Plac Wolności 1

W oficjalnym spotkaniu wezmą udział m.in. władze miasta, przedstawiciele PGE Nowa Energia i pomysłodawca projektu e-Sudety.

To także okazja dla uczestników do testowania samochodów elektrycznych – Renault Zoe i Renault Kangoo użyczonych przez Koncesjonera Renault - NAWROT z Wrocławia.

Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych, która powstaje w ramach projektu „e-Sudety” - w uzdrowiskach Ziemi Kłodzkiej oraz w pozostałych większych i atrakcyjnych turystycznie miejscowościach regionu Sudetów stanowi doskonałą bazę do wspólnych działań promocyjnych w regionie - w aspekcie rozwoju ekoturystyki, dbałości o czyste powietrze i redukcję hałasu.
Projekt e-Sudety wpisuje się na listę innowacyjnych projektów Dolnego Śląska, co zostało podkreślone podczas konferencji z debatą i panelami naukowymi w dniach 5-6 grudnia w Polanicy-Zdroju. Wydarzenie odbywało się pod Patronatem Ministra Klimatu Michała Kurtyki, NFOŚiGW oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 20.1.2020 16:01
poniedziałek, 20.1.2020 15:57
poniedziałek, 20.1.2020 12:44
poniedziałek, 20.1.2020 08:46
piątek, 17.1.2020 18:25
piątek, 17.1.2020 14:12
piątek, 17.1.2020 14:10
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK