Kolejne sukcesy HS Team Kłodzko

niedziela, 2.12.2018 12:12 4864 1

Zawodnicy HS Team Kłodzko z kolejnymi sukcesami. W ubiegłym tygodniu nasi pływacy wzięli udział w zawodach zorganizowanych we Wrocławiu oraz w Dzierżoniowie, gdzie zajęli czołowe miejsca indywidualnie jak i drużynowo.

I edycję Dolnośląskiej Ligi Pływackiej we Wrocławiu zdominowały 11-letnie zawodniczki HS Team Kłodzko. Pływaczki ścigały się na dystansie 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym oraz w wyścigu sztafetowym 4 x 50 m stylem dowolnym. Już w pierwszym wyścigu motylem Maria Wierzbicka zdeklasowała resztę zawodniczek, wygrywając z przewagą 2 sekund. II miejsce zajęła Maja Poręba. Na 100 m grzbietem Maja była II, a Marysia IV. IX miejsce zajęła Hania Lewicka. Wysokie lokaty zajęła również Kornelia Rogóż. Prawdziwą wisienką na torcie był wyścig sztafet 4 x 50 m stylem dowolnym. Nasza sztafeta w składzie Maja Poręba, Maria Wierzbicka, Hanna Lewicka i Kornelia Rogóż po pięknej i zaciętej walce zajęła I miejsce przed UKS Koral Wrocław MC 1, MKS Juvenia Wrocław, SSP 72 i MKS Juvenia SP 46. Wygraliśmy również klasyfikację medalową zdobywając 2 złote i 2 srebrne medale.

Zawodnicy HS Team zajęli także najwyższe miejsca na podium w Andrzejkowych Zawodach Pływackich w Dzierżoniowie. Pływacy z Kłodzka popłynęli w wielkim stylu zdobyli kolejno: