Kolaż bohaterem dnia w bibliotece w Starym Wielisławiu

środa, 7.9.2022 15:40 470 0

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu nic, a nic nie zwalnia… Można się było o tym przekonać podczas kolejnego warsztatu literacko-plastycznego techniką kolażu.

Inspiracji do wykonania prac techniką kolażu można szukać dosłownie wszędzie. Można wykorzystać papierki po czekoladkach, kapsel po oranżadzie i zerwaną sznurówkę. Te zwykłe, codzienne i niepotrzebne przedmioty mogą stać się czymś tajemniczym, przyjmując wygląd niespotykanego stwora albo przenieść nas w zupełnie nową krainę.

Aby wykonać kolaż, można wykorzystać różne materiały, np. skrawki gazet, fotografie bądź ich kserokopie, różne papierki, bibułki, koraliki, piórka, a nawet papier ścierny. Potrzebne będą też narzędzia: klej, nożyczki, nożyk oraz wybrane podłoże (kartka, karton, dykta, deska, tektura falista, tkanina, zdjęcie).

Dzieci które przybyły na zajęcia do biblioteki mogły zapoznać się z tą techniką i puścić wodze fantazji lub z życia. Pani bibliotekarka Ewa przygotowała do dyspozycji wycinki z gazet, piasek muszelki.... Z proponowanych materiałów powstały przepiękne wakacyjne krajobrazy. Jak się Wam podobają? [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)