Kłodzko: policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który pojazdem uderzył w barierę

poniedziałek, 11.5.2020 12:30 926 0

Ponad promil alkoholu w organizmie posiadał mężczyzna, który swoim samochodem uderzył w barierę przy drodze. Teraz 39-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swoje postępowanie odpowie karnie.

Mimo apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 39-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który w nocy na terenie Kłodzka kierował samochodem osobowym mając 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna spowodował też kolizje drogową. 39-latek nie zapanował nad pojazdem i uszkodził barierę. Teraz mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie karnie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Ponadto 39-latek odpowie za spowodowanie kolizji.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)