Kłodzko: dzielnicowa spotkała się z seniorami

czwartek, 20.1.2022 09:37 737 0

Dzielnicowa z kłodzkiej komendy spotkała się z seniorami, aby przypomnieć im, jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa lub wykroczenia. Spotkanie odbyło się w Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku. Głównym celem wizyty było przede wszystkim uwrażliwienie uczestników spotkania na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia. Dzielnicowa rozmawiała z seniorami o obowiązujących obostrzeniach związanych z pandemią i koniecznością ich przestrzegania.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku codziennie podejmują działania profilaktyczne, aby jeszcze bardziej zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów powiatu kłodzkiego , dzielnicowa spotkała się z nimi w Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku. Sierżant Izabela Kimla z kłodzkiej komendy podczas spotkania opowiadała o zagrożeniach na jakie mogą być narażone osoby starsze. Ponadto omawiała metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy i wskazywali, jak uchronić się przed utratą pieniędzy. Zwróciła uwagę na to, że oszuści często wykorzystują więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność osób starszych aby wyłudzić od nich oszczędności. Dzielnicowa przypomniała uczestnikom, że przestępcy potrafią podszywać się pod różnego rodzaju przedstawicieli instytucji pomocowych , urzędów, a nawet policjantów. Podczas spotkania policjantka przypomniała seniorom o konieczności przestrzegania obowiązujących obostrzeń.

Policjantka przekazała seniorom  materiały profilaktyczne. Podczas rozmowy sugerowała,aby zostawili je w widocznym miejscu w domu. Wszystko po to, aby co jakiś czas przypomnieć sobie, że  są osoby, które chcą mogą nas oszukać i musimy o tym pamiętać.

Działania profilaktyczne policjantów skierowane do osób starszych mają na celu przede wszystkim zwiększenie uwagi i dbałości mieszkańców o ich własne bezpieczeństwo.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)