komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji rozdzielone na KOK i OSiR

środa, 4.7.2018 11:02 , komentarze: 18 , odsłony: 5049
kategorie artykułu:

1 lipca br. nastąpiło rozdzielenie Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Kulturą zajmuje się teraz Kłodzki Ośrodek Kultury, a Ośrodkiem Sportu i Rekreacji - Zakład Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Kłodzko Spółka z o. o. 

- Jest to realizacja mojego postulatu wyborczego i rzeczywiście ten proces troszkę trwał jednak ze względu na różnego rodzaju okoliczności związane przede wszystkim z ruchami kadrowymi musieliśmy odejść chwilowo od tej koncepcji. Przez ostatnie dwa lata szykowaliśmy zabezpieczenie finansowe i na styczniowej sesji zapadła pierwsza uchwała, która rozpoczęła całą procedurę rozdziału tych dwóch instytucji. Na ostatniej sesji zapadła natomiast uchwała kończąca ten cykl, czyli przesunięcie z dotacji, którą otrzymywało Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji na realizację zadania przez spółkę ZAMG - wyjaśnia burmistrz Kłodzka, Michał Piszko.  

Jak zaznacza włodarz Kłodzka, takiego podziału od dawna domagali się przede wszystkim zarówno działacze kultury, jak i sportu, a rozdzielenie przyniesie korzyści i oszczędności. 

- Pierwsza rzecz, która tutaj się nasuwa to profil działalności ZAMG-u, który już ma doświadczenie w zakresie zarządzania bazą sportową ponieważ ma już pod sobą basen. W kwestii basenu zakrytego i odkrytego mamy pierwsze korzyści, które dają nam możliwość przesuwania np. pracowników, ratowników z odkrytej pływalni na zakrytą, co oznacza redukcję kosztów. Kolejna rzecz, to lepsze zarządzanie przez ZAMG nieruchomościami gminnymi, które zostaną oddane w dzierżawę. Mam na myśli tutaj cały stadion i OSiR. Do tego dochodzą również możliwości związane z VAT-em ponieważ spółka może prowadzić działalność zarobkową, gospodarczą i może odzyskiwać VAT. Na tej płaszczyźnie właśnie pojawiają się nowe możliwości, w której będzie można wykorzystać tą całą przestrzeń, bazę sportową i po prostu na niej zarabiać. Mówię tutaj o hotelu, który znajduje się na stadionie, bo to jest kluczowa kwestia. Jest możliwość wynajmowania nie tylko pod grupy sportowe, ale także dla różnego rodzaju pracowników sezonowych czy dla studentów uczelni medycznej, która znajduje się w Kłodzku - mówi burmistrz Kłodzka. 

Przy rozdzieleniu Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji nikt nie straci pracy. Osoby zatrudnione dotychczas w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zostali przejęci przez ZAMG na takich samych warunkach.

- Na bieżąco będziemy monitorować sytuację związaną z obcięciem dotacji  Kłodzkiemu Centrum Sportu, Kultury i Rekreacji czyli teraz  Kłodzkiemu Ośrodkowi Kultury. Po stronie dyrektora jest także bezpośrednio przeglądanie finansów, szukanie oszczędności, tak aby nie ucierpiały na tym zadania związane z kulturą - dodaje Michał Piszko. 

Siedziba Kłodzkiego Ośrodka Kultury nadal znajduje się przy pl. Jagiełły.

 

Wasze komentarze

A co porabia ten, który spadł z twierdzy???
niedziela, 08.07.2018 10:33 autor: FIDO
Kultura "KWITNIE" w Kłodzku na ul. Łukasińskiego....
piątek, 06.07.2018 18:45 autor: .
TROJAN W SWOIM ŻYWIOLE...
piątek, 06.07.2018 05:21 autor:
Bieńkowski - buzia w kubeł i patrz jak Piszko dostaje...
środa, 04.07.2018 22:38 autor: Piekny Kawaler
No wyobraź sobie, że z ratuszem mam tyle wspólnego co...
czwartek, 05.07.2018 00:15 autor: Jest dobrze
Sam jestes porazka i do wymiany twoj mozgk
czwartek, 05.07.2018 09:54 autor: Krystyna
Sam jestes porazka i do wymiany twoj mozg
czwartek, 05.07.2018 09:57 autor: Krystyna
Dobra decyzja!
środa, 04.07.2018 14:01 autor:

wczoraj, 21 godz temu
1
piątek, 15.2.2019 07:55
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele