komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 7 marca 2021

Tomasza, Perpetuy

Kłodzki Strajk Kobiet przerobił plakaty: z pro life na pro choice

wtorek, 19.1.2021 13:22 , komentarze: 2 , odsłony: 1730
kategorie artykułu:

W wielu miastach Polski na budynkach rozwieszone zostały banery wykorzystujące grafikę stworzoną przez rosyjską artystkę Jekaterinę Głazkowę. Za akcją stała Fundacja Nasze Dzieci Kornice, której celem było promowanie ruchu pro life (za życiem). Teraz plakaty zyskały kolejną odsłonę dzięki zaangażowaniu Strajku Kobiet w Kłodzku.

Pod koniec 2020 r. Fundacja Nasze Dzieci Kornice przeprowadziła zmasowaną akcję rozklejania plakatów w polskich miastach. Przedstawiały one ludzki płód w macicy układającej się w kształt serca. O użyciu grafiki w kontekście promocji ruchu pro life nie wiedziała sama autorka, która nie zgadza się z głoszonymi przez twórców kampanii ideami. Jej dzieło miało obrazować radość z macierzyństwa.

Z Głazkową skontaktowały się więc uczestniczki Strajku Kobiet w Kłodzku i przerobiły grafiki dodając hasła, które zupełnie zmieniły pierwotny przekaz: „Mamusiu, jestem gejem. W porządku, synku. Cieszę się, że Cię mam. Kocham Cię”, „Mamo, w przyszłości chcę być swoja własna. Dlatego strajkuję, córeczko”, „Mamo, a jak ja będę duża i zajdę w ciążę, to co? Zrobisz to, co uznasz za słuszne, kochanie”, „Dlaczego płaczesz, mamusiu? Będziesz niepełnosprawny i państwo Cię wykluczy”.

 

Wasze komentarze

czwartek, 4.3.2021 09:13
6
środa, 3.3.2021 10:08
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele