komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 14 sierpnia 2020

Alfreda, Euzebiusza

Kłodzka policja ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników wodociągów lub innych firm usługowych

środa, 19.6.2019 11:43 , komentarze: 0 , odsłony: 1116
kategorie artykułu:

Policja powiatu kłodzkiego ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownice administracji budynków, inkasentów i domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich.

Kłodzka Policja ostrzega przed złodziejami podszywającymi się za pracowników wodociągów lub innych firm usługowych. Wchodzą oni do mieszkań i pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody lub wymyślonej awarii, wykorzystują nieuwagę i okradają mieszkańców. Do takiego zdarzenia doszło kilka dni temu w Kłodzku. Kobieta wpuściła do mieszkania dwóch mężczyzn podających się za pracowników wodociągów. Oszuści wykorzystując jej  chwilową nieuwagę ukradli z mieszkania biżuterie oraz pieniądze.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań, nic od nich nie kupować i nie przekazywać im pieniędzy.

Zdarzają się sytuacje, gdzie oszuści podają się za wolontariuszy i nielegalnie zbierają pieniądze. Policjanci apelują również o zachowanie ostrożności i czujności, a w sytuacji podejrzeń co do legalności zbiórki pieniędzy, o zgłaszanie takich przypadków w najbliższej jednostce Policji lub pod numerem 997 lub 112.


Oficer Prasowy KPP w Kłodzku 
podinsp. Wioletta Martuszewska 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 15:26
poniedziałek, 20.7.2020 11:54
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK