Klasa pożarnicza w Budowlance

czwartek, 8.2.2018 08:19 4332 3

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Wacława Żenczykowskiego w Kłodzku zawarł porozumienie dotyczące powstania pożarniczej klasy patronackiej z Powiatowym Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych. 


Dzięki współpracy szkoła otrzyma wsparcie metodyczne, warsztaty z zakresu pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej, ćwiczenia z nowoczesnym sprzętem gaśniczym. Porozumienie wynikło z potrzeby działań w zakresie ochrony przeciwpożarowej, edukacji ekologicznej, edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej młodzieży szkolnej, zorientowanej na szeroko rozumianą edukację przeciwpożarową i zmierzającą do poszerzenia wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do podejmowania właściwych zachowań podczas ewentualnych zagrożeń, jak również udzielania pomocy i ratowania życia ludzkiego i zdrowia. 


Porozumienie podpisali z ramienia szkoły dyrektor Rafał Olecha, przedstawicielem Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych był wiceprezes Dariusz Chojecki natomiast Starostwo Powiatowe w Kłodzku reprezentowali Maciej Awiżeń - starosta kłodzki i Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk - wicestarosta kłodzki.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

piątek, 09.02.2018 23:13
Były komendant dorobi do Emki...
Oburzony czwartek, 08.02.2018 08:32
po co to nie ma wykwalifikowanych pracowników z zawodem a...
zatroskany czwartek, 08.02.2018 10:42
Proponuję kierunek murarz-tynkarz-saper (wybuduje otynkuje i wysadzi w powietrze)