Kilkadziesiąt interwencji strażaków w powiecie kłodzkim [Foto]

piątek, 22.6.2018 16:29 7468 0

Połamane drzewa, uszkodzone dachy, samochody oraz linie energetyczne - to tylko część interwencji, do jakich minionej doby wzywani byli strażacy powiatu kłodzkiego. W sumie odnotowano 36 tego typu zdarzeń.  Najgroźniejsze z nich miało miejsce w Idzikowie. 

- 21 czerwca ok godz. 17.45  w miejscowości Idzików drzewo przewróciło się na samochód osobowy, którym podróżowały 4 osoby, w tym dziecko. Wszyscy opuścili pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. Przewiezieni zostali jednak do szpitala na badania - mówi Michał Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. 

Powalone drzewo wyrządziło również spore szkody w miejscowości Nowa Morawa. Na terenie jednej z posesji uszkodzona została część dachu, linia energetyczna oraz telefoniczna, a także ogrodzenie i dwa samochody osobowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Strażacy interweniowali także m.in. w Pławnicy, gdzie silny wiatr zerwał blachę z budynku szkoły podstawowej oraz w Nowym Waliszowie, gdzie uszkodzony został dach budynku gospodarczego.  

- Ok. godz. 20.30 w Wilkanowie silnie wiejący wiatr przewrócił drzewo na stodołę i budynek gospodarczy. Nasze działania polegały na usunięciu drzewa i zabezpieczeniu uszkodzonego dachu - wyjaśnia Michał Pawlik. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)