Kierujący nie stosował się do sądowego zakazu i kierował w stanie nietrzeźwości

czwartek, 14.5.2020 12:38 789 1

Kierował samochodem osobowym ignorując zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kłodzku. Ponadto kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz 30-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swoje zachowanie odpowie karnie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju  zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym. Po przebadaniu okazało się, że 30-letni kierujący jest nietrzeźwy. Miał on 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że wobec 30-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie ponownie przed sądem.

Przypomnijmy, że zgodnie z aktualnymi przepisami karnymi za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności nawet 5 lat.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kk grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Natomiast jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów  mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi  od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku 
podinsp. Wioletta Martuszewska

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 14.05.2020 20:34
Kto wymierza karę