Kierowała z prawie 2 promilami w organizmie

sobota, 4.9.2021 11:34 512 1

1,8 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, który kierowała samochodem osobowym na terenie Gminy Kłodzko. Swoim zachowaniem powodowała zagrożenie w ruchu drogowym. Teraz 39-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego za swoje postępowanie odpowie karnie.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania była 39-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego, która na terenie Gminy Kłodzko kierowała autem będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu okazało się, że kierująca ma 1,8 promila alkoholu w organizmie.  Teraz mieszkanka powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie karnie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Źródło: klodzko.policja.gov.pl

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

sobota, 04.09.2021 13:41
Leżą znaki na lutyckiej