Kierowała motorowerem mając blisko 3 promile

wtorek, 11.1.2022 14:34 3144 1

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa grozi 47-letniej kobiecie, która zatrzymana została przez policjantów z powiatu kłodzkiego. Kobieta podczas badania na zawartość alkoholu w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. 

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 47-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego, która wczoraj na terenie Nowej Rudy kierowała motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu okazało się, że kierująca ma 2,98 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mieszkanka powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie karnie. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami  grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 12.01.2022 12:03
Medal powinna dostać. Jadąc komaryną z ,,trójka,,....miszczowa.