Kierował samochodem bez wymaganych uprawnień. Teraz odpowie przed sądem

środa, 12.1.2022 09:09 206 0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas codziennej służby wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez uczestników ruchu drogowego w tym również kierowców, którzy kierują pojazdami bez wymaganych uprawnień.

W Kłodzku  policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Podczas kontroli kierujący powiedział, że nie ma prawa jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili w bazie danych i okazało się, że mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.  Należy przypomnieć, że w przypadku zatrzymania do kontroli drogowej na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, kierującego pojazdem mechanicznym, który nigdy nie posiadał uprawnień, policjanci nie wystawią mandatu karnego, a sporządzą dokumentację i skierują sprawę ją do sądu.

Teraz 36-latkek za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień odpowie przed sądem, na mężczyznę może zostać nałożona grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)