Kicia Kocia idzie z mamą do biblioteki w Szalejowie Górnym, a za nimi przyjechały dzieci z gminnego przedszkola [FOTO]

piątek, 23.2.2024 10:48 340 0

Do Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Szalejowie Górnym przyjechały dzieci z Przedszkola Gminnego w Szalejowie Dolnym. „Kicia Kocia idzie z mamą do biblioteki. Ależ tu się dzieje! W bibliotece jest tyle ciekawych zajęć… Och! A kim jest pani w wielkim kapeluszu?”.

Takimi słowami rozpoczęły się zajęcia biblioteczne dla przedszkolaków. Wykorzystaliśmy serię książek o Kici Koci, przezabawnej kotce oraz jej grupie przyjaciół. Powyższa seria książeczek jest stworzona z myślą o najmłodszych. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko odkrywa świat i uczy się poruszać w codziennym życiu.

Nasi mili goście wysłuchali jednej książki z tej serii pt. „Kicia Kocia w bibliotece”. Słuchali z wielkim zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy. Po skończonej bajce odbyła się pogadanka na temat tego:
– jak zostać czytelnikiem biblioteki,
– co można robić w bibliotece, oprócz wypożyczania książek.

Dzieci zapoznały się również z  teatrzykiem kamishibai, czyli teatrzykiem obrazkowym, który przeniósł naszych gości w świat baśni i teatru. Wysłuchały z zaciekawianiem baśni Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko”.

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników stworzył własną zakładkę do książki, którą zabrał na pamiątkę tego spotkania. Na koniec zajęć, bibliotekarka Monika otrzymała od dzieci piękne podziękowanie za przeprowadzenie lekcji bibliotecznej oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Za ten bardzo miły gest dziękujemy!

* Działanie realizowane w ramach projektu „Mała książka-Wielki człowiek”, którego operatorem jest Instytut Książki.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)