Każde miasto ma swojego dobrego ducha... W Lądku-Zdroju to Orest Vasiouta i teraz potrzebuje pomocy! [AKTUALIZACJA]

środa, 6.3.2024 07:49 1689 0

Zna go chyba każdy, kto odwiedził w ostatnich latach Zdrój Wojciech w Lądku-Zdroju. Dyskretny skrzypek swoją grą umilał nam delektowanie się tamtejszymi wodami. Orest Vasiouta zmaga się z nowotworem krtani. Jego przyjaciele, a to niemal całe miasteczko, apelują zatem: potrzebna jest pomoc! AKTUALIZACJA. Podajemy listę koncertów, podczas których można wesprzeć Maestro i link do zbiórki.

Maestro Orest, bo tak wielu o nim mówi, to muzyk pochodzący z Ukrainy. Z Lądkiem-Zdrojem związany jest od przeszło 20 lat. Zmaga się z nowotworem, przed nim długie leczenie i rehabilitacja, które łączą się z dużymi kosztami. Karolina Sierakowska, szefowa lądeckiego centrum kultury, zapowiada, że już niebawem organizowane będą imprezy charytatywne i zrzutka, żeby mu pomóc. Co już dziś możemy zrobić?

„Od lat muzyka Oresta Vasiouty poprawiała nam humory, wprawiała w lepszy nastrój, teraz możemy podziękować za te wzruszenia i dobre chwile” – napisali przyjaciele artysty. Jeśli możesz, przekaż darowiznę na konto stowarzyszenia Kultura u Źródeł:
95 9588 0004 3902 4657 2000 0010
w tytule: „darowizna – Orest Vasiouta”.

Można wrzucić datek do puszek rozmieszczonych w kilku miejscach Lądka-Zdroju, m.in. w Informacji Turystycznej, w Bibliotece Miejskiej, w kawiarni Dom Klahra, w Zdroju Wojciech oraz w innych, często odwiedzanych miejscach.

Posłuchajmy też apelu pani Karoliny, której wiarygodność w walce z chorobą jest nie do podważenia: – Orest nadal chce w miarę możliwości grać i pracować, więc tym bardziej zachęcam wszystkich do odwiedzenia pijalni Zdroju Wojciech i wrzucenia „grosza” za jego piękną muzykę. Niech dobro niesie się tak, jak muzyka Oresta.

AKTUALIZACJA. „Gramy dla Maestro Oresta Vasiouty” to cykl koncertów, podczas których będzie można wesprzeć Mistrza. My polecamy zwłaszcza ten w sobotę, 16 marca, gdy zagra sam pan Orest [szczegóły na plakacie powyżej]. Podajemy też link do zbiórki na portalu zrzutka.pl – jest ona prowadzona TUTAJ. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)