Kampania się skończyła, czas wziąć się do pracy – ogłosił przewodniczący Rady Miejskiej Lądka-Zdroju. Zmiany w kurorcie

wtorek, 7.5.2024 00:29 505 0

Nowy burmistrz, nowi radni i ich liderzy... Co czeka Lądek-Zdrój po dwóch kadencjach Romana Kaczmarczyka? Jego następca, Tomasz Nowicki, obiecuje: – Będziemy się starali zmieniać lokalną rzeczywistość na lepszą. Nowy szef rady, Sebastian Łukasiewicz, dodaje w stronę mieszkańców: – Jesteśmy tutaj po to, aby Państwu służyć.

W poniedziałek, 6 maja, odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Lądka-Zdroju. Do momentu wyboru nowego przewodniczącego, obrady prowadził Grzegorz Weber, jeden z inicjatorów referendum o odwołanie ustępującego burmistrza, które odbyło się jesienią ubiegłego roku. Sebastian Łukasiewicz, prawnik, był ich pełnomocnikiem. Co teraz proponują mieszkańcom, gdy osiągnęli swój cel, choć w drodze wyborów?

– Kampania się skończyła, czas wziąć się do pracy – powiedział Sebastian Łukasiewicz. To on jako pierwszy, jeszcze 30 października 2023 roku, pisał w mediach społecznościowych: „Mocno wierzymy, że osobą, która mogłaby powalczyć o fotel burmistrza jest radny powiatowy Tomasz Nowicki”. Tak też się stało. Kaczmarczyk nie stanął do wyborów, a Nowicki pokonał w pierwszej turze jego zastępczynię. Szczegóły TUTAJ.

Tomasz Nowicki po złożeniu ślubowania podkreślił: – Przyszliśmy tutaj pracować dla dobra mieszkańców. Podziękował też swoim poprzednikom i wyraził nadzieję, że będą służyli mu radą. Roman Kaczmarczyk z pewnym przekąsem odparł, że „skoro dotąd było tak źle, teraz będzie tylko dobrze”. I zwrócił uwagę, że kubły pełne śmieci to już teraz nie będzie jego wina. Mówił też o rozpoczętych inwestycjach.

Co z nimi będzie dalej? W jakim kierunku będzie rozwijać się gmina, której liczba mieszkańców „zwija się” od lat w zastraszającym tempie? Kaczmarczyk powiedział, że za jego rządów ubyło ich blisko 1300... Radni złożyli ślubowanie, wybrali dwóch wiceprzewodniczących rady [Grzegorza Webera i Łukasza Mroza]. Czas zatem, jak mówił Łukasiewicz, wziąć się do pracy. Oby z dobrymi tego efektami. [kot]

Zdjęcia: UM Lądek-Zdrój.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)