Kamila Dynarowicz spotkała się z czytelnikami. Kudowiórka Zdrojówka w bibliotece w Ołdrzychowicach Kłodzkich

czwartek, 7.3.2024 14:10 449 0

Wtorek, 5 marca , zapisał się z impetem na kartkach współczesnej historii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Książnicę odwiedziła Kamila Dynarowicz, autorka książki „Kudowiórka Zdrojówka i jej psotek kilka”, na którą oczekiwali uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku.

Autorka wraz z mężem realizuje wielki projekt, którego książeczka jest jednym z elementów tego działania. Miejscem akcji jest Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju. Stamtąd pochodzi nasz gość. Mottem do rozwijania projektu jest myśl „Czerp z innych siłę do działania, ale ich nie kopiuj”.

Młoda pisarka rozpoczęła zajęcia od kart pracy, które są ściśle związane z książką, ochroną przyrody i poznawaniem mieszkańców parku. Dzieci odkrywały skarby w dziupli, rysowały wiewiórkę po śladach bez odrywania ręki. Zbierały żołędzie po drodze, którą się poruszali. Odkrywały nazwę domu wiewiórki.

Następnie miało miejsce czytanie fragmentów książki. „Musisz wiedzieć, że Kudowiórka Zdrojówka” jest tak psotna, że psoci już od samego rana. A nawet, gdy zdarzy się tak, że akurat nie psoci, psoty same jej się przydarzają! Nie wierzysz? To poznaj tę historię…

Aby poznać ciąg dalszy tej historii – przyjdź do biblioteki w Ołdrzychowicach Kłodzkich i wypożycz tę piękną i kolorową książkę. Dowiesz się też, co ukrywa leśny lud, czyli rzeźba u podnóża Góry Parkowej. Znajdziesz również mapę atrakcji parku zdrojowego, m.in. pomnik przyrody zwany Jesionem wyniosłym…

Oj, za dużo zdradzamy, więc przechodzimy dalej. Pani Kamila zaprosiła uczniów do odgadywania zagadek, które były inspiracją do podejmowania działań na rzecz ochrony wiewiórek, jeży i innych stworzonek, które dość często stają na naszej drodze. Były poszukiwania orzechów pomiędzy książkami.

W kolejnym kroku, kreatywność autorki zaprowadziła dzieci do pudełka dziwnych rzeczy. Najwięcej emocji przysporzył wszystkim szczur i gniotek. Na zakończenie spotkania była pomarańczowa niespodzianka. Uczestników odwiedziła ogromna Kudowiórka Zdrojówka, która wręczyła każdemu uczniowi certyfikat przyjaciela Kudowiórki Zdrojówki.

Autorka serdecznie zaprasza w sezonie do Parku Zdrojowego w Kudowie Zdroju, gdzie na Waszej drodze stanie Kudowiórka Zdrojówka i jej psotek kilka. Dziś znajdziecie książkę, pamiątki i zabawki z Kudowiórką w sklepie CudoVianki przy ulicy Zdrojowej 41a.  [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)