Jubileusz podpisania umowy patronackiej z Biurem Podróży Rainbow

czwartek, 30.3.2017 10:39 2797 0

Minął rok od czasu kiedy biuro podróży Rainbow Tours zostało honorowym patronem kształcenia zawodowego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju. Z tej okazji w Teatrze Zdrojowym im. Mieczysławy Ćwiklińskiej odbyła się uroczysta gala jubileuszu podpisania umowy patronackiej. 

Galę rozpoczął pokaz animacji pt. „Kosmiczna podróż do gwiazd” z udziałem zaproszonych dzieci z klasy III z Szalejewa Górnego, w wykonaniu klasy patronackiej technikum obsługi turystycznej.

Regionalna Szkoła Turystyczna to pierwsza ponadgimnazjalna szkoła w Polsce, która kształci profesjonalnych animatorów na potrzeby rynku pracy w zawodzie animator czasu wolnego. W ramach współpracy od 1 grudnia 2016 r. do 30 listopada 2018 r. Rainbow Tours S.A. realizuje na terenie Regionalnej Szkoły Turystycznej projekt pt. „Animacja czasu wolnego – wsparcie uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej w kierunkach zgodnych z potrzebami pracodawców”. Mogą w nim wziąć udział uczniowie klasy I technik obsługi turystycznej o specjalizacji "Animacja czasu wolnego" oraz starsze roczniki klasy TOT. Do głównych działań projektu należy doposażenie szkoły m.in. w komputer stacjonarny z monitorem, drukarkę ze skanerem i kopiarką, projektor multimedialny, telewizor, ladę do informacji turystycznej, 20 laptopów, zestaw książek dot. animacji, sprzęt do zajęć animacyjnych, odtwarzacz muzyki, głośniki oraz mikrofon bezprzewodowy.

W ramach projektu proponuje się uczniom dodatkowe lekcje z języka angielskiego, włoskiego lub hiszpańskiego (po dwie godziny lekcyjne w tygodniu przez cały rok szkolny 2017/2018) oraz wychowania fizycznego (50 godzin w roku szkolnym 2017/2018). Ponadto wszyscy uczniowie ukończą kurs udzielania pierwszej pomocy. Wybranych na podstawie predyspozycji 16 uczniów ukończy kurs instruktora aqua aerobicu oraz 16 - kurs instruktora stretchingu.

W 2017 i 2018 roku odbędą się 5-dniowe wycieczki szkoleniowe, w programie których znajdą się: animacje dla dzieci i dorosłych, projektowanie animacji, treningi umiejętności animacyjnych oraz wizyta w siedzibie Rainbow. Później uczestnicy wycieczek szkoleniowych pod okiem trenerów poprowadzą 8-godzinny dzień animacyjny w hotelach w Polanicy-Zdroju oferując zróżnicowane aktywności dzieciom i dorosłym. Po 3 uczniów wyjedzie również na trzymiesięczny, płatny staż do jednego z hoteli animacyjnych Rainbow.

Współpraca z Rainbow umożliwia uczniom „sięgać w kosmos” i realizować marzeniaczego symbolem były rozdane przez Aleksandrę Wodzyńską – trenera Akademii Rainbow gwiazdy z napisami: podróże, dobra zabawa, pasja, przyjaźnie, dobry zawód. Podczas gali uczniowie zaprezentowali także swoje tegoroczne działania animacyjne w Figloklubach Rainbow w Grecji, Turcji, w hotelach w Polanicy-Zdroju i Ziemi Kłodzkiej.

Punktem finałowym uroczystości było podziękowanie przez dyrektor Beatę Dreszer za miniony rok współpracy oraz złożenie na ręce dyrektora Akademii Rainbow Filipa Szmidta oraz trenerów Akademii Rainbow Aleksandry Wodzyńskiej i Krzysztofa Sikorskiego pamiątkowego kryształy z napisem:„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek” - Albert Einstein.

Edyta Zarzycka-Kościesza

 

 

 Czytaj także: Honorowy patronat „Rainbow Tours” dla Regionalnej Szkoły Turystycznej

Dodaj komentarz

Komentarze (0)