Jubileusz 30-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej w Podzamku

poniedziałek, 13.6.2022 16:28 2355 8

W Podzamku świętowano jubileusz 30-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej. Podczas obchodów, jakie zorganizowane zostały w piątek, 10 czerwca nie zabrakło podziękowań, życzeń i gratulacji, a także programu artystycznego przygotowanego przez mieszkańców DPS-u. 

Organem prowadzącym DPS w Podzamku jest powiat kłodzki, który na jubileuszu reprezentowali: Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki, Robert Duma, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, a także członkowie Zarządu: Małgorzata Kanecka i Ryszard Niebieszczański. W uroczystości udział wzięła również Monika Wielichowska poseł na sejm RP, dla której losy i byt osób potrzebujących pomocy i wsparcia jest priorytetem w działaniach parlamentarnych. Licznie przybyli również zaproszeni goście z powiatowych instytucji, samorządowcy i przedstawiciele z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, a także rodziny mieszkańców DPS-u.

Część oficjalna rozpoczęła się od przywitania gości przez dyrektor Małgorzatę Pajor. Następnie przyszedł moment na złożenie gratulacji i podziękowań na ręce dyrekcji DPS-u: Małgorzaty Pajor i Krzysztofa Baldego, dla wszystkich pracowników, którzy stworzyli i prowadzą bezpieczny, ciepły dom z fantastyczną atmosferą dla mieszkańców. Dużo słów uznania oraz serdecznych podziękowań skierowano podczas uroczystości do długoletnich pracowników, którzy na przestrzeni tych 30 lat, z empatią i wrażliwością, zaangażowani w swoją pracę, dbali o dobro mieszkańców. Mieszkańcom natomiast życzono kolejnych spokojnych lat w ciepłej, domowej atmosferze, wypełnionych wzajemną życzliwością i zrozumieniem, otoczeni dobrymi ludźmi i wspaniałą opieką.

Po części oficjalnej, nastąpiła część artystyczna, gdzie mieszkańcy świętowali jubileusz biorąc udział w licznych występach, konkursach, tańcząc i śpiewając, bawiąc się przy tym wspaniale. 

Goście mieli również możliwość obejrzenia filmu pt.: „Z bratem”, w którym to, główne role zagrali bracia Piotrek i Adam, mieszkańcy DPS-u w Podzamku. Film stworzyli młodzi artyści Magda Ślusarczyk i Mattias Bavre jako pracę dyplomową. Należy wspomnieć, że działania na rzecz powstania tego filmu, bardzo wspierała społeczność DPS-u.

 Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki

 

Przeczytaj komentarze (8)

Komentarze (8)

Bogobojowy poniedziałek, 13.06.2022 21:09
Jak tam antyszczepany? My, zaszczepieni nadal żyjemy a wieszczyliście nam...
Once upon of time poniedziałek, 13.06.2022 21:16
"Myślę, że jakbyś swoje słowa ubrał w mniej chamski sposób,...
Bogobojowy poniedziałek, 13.06.2022 21:19
W Polsce żyje 99% kretynów, a Ty myślisz, że ja...
obserwator wtorek, 14.06.2022 13:28
Przesadziłeś trochę z ilością. Tylko 50,1%
sitwa poniedziałek, 13.06.2022 19:46
Czekam, aż w końcu PIS wygra w powiecie i gminie...
wtorek, 14.06.2022 07:58
a tu za każdym razem wygrywa rozsądek ... Tak pewnie...
Bogobojowy wtorek, 14.06.2022 09:15
Kotlina Kłodzka to ostatnia ostoja logicznie myślących. Dlatego PiSdzielcy nie...
wtorek, 14.06.2022 09:53
Trudno jest zrozumieć taki fenomen w którym społeczeństwo popiera rząd...