komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 kwietnia 2019

Boguslawy, Apoloniusza

Joanna Zagner-Kołat w Szalejowie Górnym

piątek, 26.10.2018 11:35 , komentarze: 1 , odsłony: 772
kategorie artykułu:

„Z książką na walizkach – Polska na szóstkę”- to Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, które już po raz piętnasty realizowała w naszym regionie Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz samorządów województwa dolnośląskiego, powiatu wałbrzyskiego i miasta Wałbrzycha oraz dolnośląskich samorządowych instytucji kultury. Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko jest jednym ze stałych uczestników tego wydarzenia. Tegoroczna odsłona i gość Joanna Zagner-Kołat zawitały do biblioteki w Szalejowie Górnym.

Joanna Zagner-Kołat jest wrocławianką. Ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych. Ilustruje książki dla dzieci, komiksy oraz opowiadania. Zrealizowała serię książek edukacyjnych „Dydko i…” oraz oprawę plastyczną dla portalu edukacyjnego w Polsce www.kula.gov.pl. Współpracowała z czasopismami dla dzieci. Zdobyła wiele nagród m.in. główną nagrodę Media Trendy i KTR za projekt portalu, o którym już napisaliśmy. Uwielbia prowadzić spotkania w formie warsztatów dla dzieci, a jej prace były eksponowane podczas licznych wystaw w Polsce i poza granicami kraju. 

- Gdyby nie czas nasze warsztaty byłyby jeszcze bardziej rozwojowe. Mamy wrażenie, że energia naszego gościa nie została wyczerpana do granic możliwości, a maskotką tej biblioteki od dziś jest Froncik, autorstwa wszystkich obecnych - podkreśla Mariola Huzar, dyrektor biblioteki . 
W bibliotece w Szalejowie Górnym, od listopada będą dostępne następujące tytuły, które zilustrowała pani Joanna Zagner-Kołat: „Alfred i zagadka” Any Campoy „Elidełko kowadełko” Marty Fox Seria „Filipek i rodzeństwo”, „Filipeki dziewczyny”, „Filipek i rodzina”, „Filipek i szkoła”, „Filipek i wakacje”, „Filipek i piłka nożna”, autorstwa Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby.  

Wasze komentarze

Tak prawdę mówiąc to moja 6 letnia córka rysuje ładniejsze...
poniedziałek, 05.11.2018 21:02 autor: rampampam

sobota, 13.4.2019 23:19
5
piątek, 29.3.2019 16:02
4
wtorek, 26.3.2019 07:23
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ABC OGRODU
ABC OGRODU
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe