Jechał środkiem drogi, bo chciał ominąć wagę i uniknąć kontroli [Foto]

piątek, 17.9.2021 12:51 2910 1

Naruszenie obowiązku ruchu prawostronnego przyczyniło się do zatrzymania i kontroli czeskiego kierowcy ‘dostawczaka”. Jak się później okazało nie było to jedyne przewinienie kontrolowanego.

W czwartek, 16 września inspektor z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, wspólnie z funkcjonariuszem policji, typował do kontroli pojazdy przejeżdżające przez preselekcyjny system ważenia w Jeleniowie k. Kudowy-Zdroju. Jego uwagę zwrócił jadący środkiem drogi dostawczak. Kierowca pojazdu chciał w ten sposób ominąć wagę i uniknąć kontroli. Wynik ważenia potwierdził przypuszczenia kontrolującego, że pojazd może być za ciężki – waga pokazała przeszło 4100 kg.

Kontrola ładunku ujawniła, iż pojazdem przewożone są towary niebezpieczne w sztukach przesyłki w ilościach ograniczonych, określonych w przepisie umowy ADR.

Pomimo ograniczonych wymagań dla tego rodzaju przewozu, kierowca nie posiadał prawidłowo wypełnionego dokumentu przewozowego, jak również wymaganej ilości środka gaśniczego. Dodatkowo przewożone butle z gazem nie były prawidłowo oznakowane, a sam ładunek nie był zabezpieczony.

Kierowca został ukarany mandatami karnymi oraz zakazano mu kontynuowania jazdy do czasu usunięcia nieprawidłowości.

ITD

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Bogobojowy piątek, 17.09.2021 15:38
Trzeba być osłem, żeby myśleć o jeździe w taki sposób.