Jaszkowa Dolna: Wata cukrowa w grudniu i to po zmroku?! Tylko w świątecznej wiosce, która jest taka nie tylko od święta [FOTO]

niedziela, 4.12.2022 07:58 4139 7

Po zapadnięciu zmroku w Jaszkowej Dolnej, wsi w gminie Kłodzko, wychodzą na jaw coraz to nowe fakty. Jej mieszkańcy potrafią zrobić razem rzeczy, które zadziwiają, ale przede wszystkim radują. Dalej jednak pozostaje tajemnicą, czy to właśnie dlatego sołtys Mariusz Majoch stale chodzi uśmiechnięty. A może tam wszystko się udaje właśnie dlatego, że on się nieustannie uśmiecha?

To już trzeci raz wieś pod Kłodzkiem zafundowała sobie iluminacje, które ściągają prawdziwe tłumy mieszkańców i gości z okolicy. A 3 grudnia można tam było usłyszeć, że cel jest jasny: przyćmić Nowy Jork z jego przedświąteczną feerią barw. To był raczej żart, ale łąka nad potokiem Jaszkówka, na wysokości kościoła z jednej, a remizy strażackiej z drugiej strony, od soboty zmieniła się nie do poznania. Zobaczcie na naszych zdjęciach, jak ozdoby, które za dnia nie robią specjalnego wrażenia, wieczorem oszałamiają.

Do tego, jak w najlepszych tradycjach podmiejskich wsi, wielkim wydarzeniom towarzyszył wspaniały jarmark. Jakie tam cudeńka były! I po raz kolejny okazało się, że nic tak nie łączy mieszkańców, jak ognisko. W Jaszkowej Dolnej to było tego wieczoru prawdziwie domowe ognisko: nie tylko grzało, ale i dawało poczucie bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania. Zasiadł przy nim nie tylko Ryszard Niebieszczański, członek zarządu powiatu kłodzkiego i jego bliscy, ale i sąsiedzi. On sam jest przecież mieszkańcem tej wsi.

Optymizm do drugie imię wójta Zbigniewa Tura, którego nie mogło przecież zabraknąć na „otwarciu Świątecznej Wioski”. W tym roku rozbłysła ona nowymi światełkami, na które mieszkańcy otrzymali środki z budżetu obywatelskiego powiatu kłodzkiego. Nie mieli ważniejszych potrzeb? Nikt kto był  w sobotę z nimi, nie może mieć wątpliwości, jak odpowiedzieć na to pytanie: wspólna radość w życiu jest najważniejsza. A w Jaszkowej Dolnej nie trzeba było do tego nawet Mikołaja czy kapeli góralskiej. Wystarczyły „byle” światełka. A to przecież jeszcze nie święta, ale dopiero ich „magia” [kot].

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

Łukasz niedziela, 04.12.2022 09:19
Pan z wagą to symbol mojego dzieciństwa! Od zawsze go...
maciej poniedziałek, 05.12.2022 23:01
umi to!
Kamil poniedziałek, 05.12.2022 19:04
Pan z watą wymiata brakuje tylko dużego brązowego fiata;D
Łukasz niedziela, 04.12.2022 09:20
watą * oczywiście:)
Fest niedziela, 04.12.2022 11:16
Doba jak zwykle po fakcie pokazuje. W ogóle ten region to...
doba.pl/dkl niedziela, 04.12.2022 21:03
proszę, z laski swojej, zaglądać tu: https://doba.pl/dkl/pokaz/wydarzenia
Baba niedziela, 04.12.2022 15:25
Ciasta przepyszne jemy od wczoraj jestem na tej cudownej...