Jasełka w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Piszkowicach

poniedziałek, 11.12.2017 12:19 2296 1

Jak co roku w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Piszkowicach odbyły się "Jasełka", przygotowane przez opiekunów i rodziców dzieci przebywających w ośrodku. Ośrodek prowadzi siostra Łucja laureatka Orderu Uśmiechu.

Oczywiście tradycyjnie nie mogło tam zabraknąć też władz powiatu kłodzkiego.

„Przyjaciele Piszkowic” to społeczna odpowiedź na porzucone przez państwo a najczęściej i rodziny dzieci bardzo ciężko chore, głęboko upośledzone, wymagające stałej opieki medycznej, rehabilitacji oraz warunków domowych do życia w miłości i poszanowaniu ich śmiertelnej choroby. To również pomoc dla rodzin które z powodu ubóstwa, braku kompetencji lub potrzeby zapewnienia opieki i utrzymania dla innych dzieci w rodzinie, nie mogą zająć się dostateczną opieką nad bardzo ciężko chorymi, upośledzonymi umysłowo i fizycznie dziećmi. 

W wyniku luki w polskim prawie opieka nad dziećmi chorymi nie jest finansowana tak, jak opieka nad dziećmi zdrowymi, przebywającymi w pieczy zastępczej (rodziny zastępcze) a jedynie dana im jest opieka medyczna w postaci refundacji kosztów leczenia zgodnie z zawartymi kontraktami z NFZ. Siostra Łucja (Eugenia Jakubowicz), od trzydziestu lat dyrektor Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach , już czternaście lat (odkąd dzieci straciły prawo do finansowania opieki nad nimi) .

Zapraszamy do wsparcia ośrodka :

https://www.facebook.com/PrzyjacielePiszkowic/ 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 20.12.2017 17:38
Brawo dzieci jesteście +Wielkie i kochane +