komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

Jak funkcjonują placówki oświatowe w powiecie kłodzkim?

czwartek, 22.10.2020 17:02 , komentarze: 1 , odsłony: 1891
kategorie artykułu:

[ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY] W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w najbliższym czasie ma zapaść decyzja co do formy nauczania w szkołach podstawowych. Obecnie w większości szkół w Polsce nauczanie odbywa się w sposób stacjonarny. A jak funkcjonują placówki oświatowe w powiecie kłodzkim? 

Foto: https://pixabay.com/pl/

Kłodzko

Aktualna informacja dotycząca sytuacji w kłodzkich placówkach oświatowych w związku z COVID-19.

Szkoła Podstawowa nr 2

- 21.10.2020 r. pracownik szkoły uzyskał informację o pozytywnym wyniku testu na COVID-19. W związku z tym decyzją SANEPID-u przebywa w izolacji do dnia 7 listopada,  a uczniowie, którzy mieli z tą osobą zajęcia (pojedynczy uczniowie) przechodzą na kwarantannę.

- dwie klasy od 17 października do 22 października br. (czwartek) są w kwarantannie.

Szkoła Podstawowa nr 7

Na kwarantannie są uczniowie – 19 dzieci z jednej klasy i wychowawca tejże klasy – do 26.10.2020 r.

Lądek-Zdrój 

W gminie Lądek-Zdrój przedszkole (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Lądku-Zdroju) i szkoły podstawowe (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Korczaka w Lądku-Zdroju i Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Trzebieszowicach) pracują w zwykłym trybie. Na razie dyrektorzy nie sygnalizują poważnych problemów z  organizacją nauczania, spowodowanych sytuacją epidemiologiczną.

Stronie Śląskie 

W gminie Stronie Śląskie Zespół Szkół Samorządowych, Przedszkole Miejskie oraz Niepubliczne Przedszkole „Bajlandia” pracują w zwykłym trybie, nauka jest stacjonarna.

Na ten moment nie ma niepokojących sygnałów od dyrektorów w zakresie organizacji nauczania, z powodu sytuacji epidemiologicznej.

 Kudowa-Zdrój 

  1. Przedszkole im. Kubusia Puchatka – funkcjonuje,
  2. Szkoła Podstawowa nr 3 im. 100 lecia Odzyskania Niepodległości – za zgodą sanepidu w okresie od 19.10. do 22.10 2020  - 3 oddziały klas V, VI, VII (33 uczniów) uczyło się systemem hybrydowym natomiast od 23.10.2020 r. cała szkoła funkcjonuje w normalnym systemie,
  3. Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II Szkoła Podstawowa nr 2 – funkcjonują w normalnym systemie natomiast szkoły ponadpodstawowe w systemie hybrydowym.

Lewin Kłodzki 

Obecnie na terenie gminy zarówno szkoła podstawowa jak i oddziały przedszkolne w ZSP funkcjonują „normalnie”, zajęcia odbywają się w szkole, przestrzegane są wszelkie zalecenia i wytyczne (dezynfekcja, wietrzenie pomieszczeń itp.). W okresie  28 września - 3 października w jednej z klas były prowadzone zajęcia zdalnie. Warto zaznaczyć, że sytuacja jest dynamiczna.

Szczytna 

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej, dla której gmina Szczytna jest organem prowadzącym, uczęszczają obecnie dzieci z pierwszego etapu edukacji tj. klasy I-III natomiast klasy IV-VIII  uczą się w trybie zdalnym. Na chwilę obecną nie odnotowano żadnych niepokojących sygnałów od dyrektora.

Międzylesie 

Na podstawie: Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r.  zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w okresie od 24 października do 8 listopada 2020 r., uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych funkcjonujących na terenie Gminy Międzylesie przeszli na naukę zdalną, przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych funkcjonowały bez zmian. Dyrektorzy placówek nie zgłaszali do tut. urzędu niepokojących sygnałów.

Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco po otrzymaniu informacji z poszczególnych gmin. 

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK