Jak działa prasa krawędziowa CNC?

czwartek, 22.9.2022 00:00 118

Prasa krawędziowa CNC to nowoczesna maszyna przeznaczona do odkształcania blachy. Na rynku dostępne są różne typy pras krawędziowych: hydrauliczne prasy krawędziowe, hybrydowe prasy krawędziowe, elektryczne prasy krawędziowe.

Wszystkie mechaniczne komponenty prasy krawędziowej są zintegrowane z kontrolą numeryczną, która odpowiada za ustawienie parametrów gięcia.

Jedną z korzyści kontroli numerycznej jest możliwość wykonywania symulacji gięcia, w czasie których maszyna sprawdza, czy nie mogą wystąpić kolizje lub przeciążenia.

Jakie są korzyści z używania prasy krawędziowej z kontrolą numeryczną?

Programowanie wykonywane za pomocą kontroli numerycznej połączonej z prasą krawędziową przynosi wielorakie korzyści:

  • Prędkość
  • Precyzja
  • Powtarzalność
  • Możliwość dostosowania
  • Wszechstronność
  • Łatwość obsługi

Nowoczesne prasy krawędziowe mogą być wyposażone w oprogramowanie do programowania, przygotowywania i przetwarzania projektów 3D, którego zastosowanie niesie ze sobą wielorakie korzyści.

Oprogramowanie do programowania dostępne na maszynach do obróbki blach VICLA gwarantuje maksymalną wydajność w fazie wyboru narzędzi, w zależności od promienia gięcia, maksymalną siłę prasy krawędziowej, kontrolę kolizji i dostępność różnych typów narzędzi i stacji.

Oprogramowanie oddaje do dyspozycji także kompletny raport z przezbrojenia, od sekwencji gięcia w 3D, łącznie ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi pojedynczych etapów gięcia. Raport może być wydrukowany lub wyświetlony bezpośrednio na systemie kontroli numerycznej.

Więcej informacji dotyczących maszyn do obróbki blach VICLA odnajdziesz na stronie internetowej vicla.eu lub kontaktując się pod numerem +39 031622065.