Jagna Ossowska z UKS Szczytnik najlepszą biathlonistką Mistrzostw Polski rozegranych w Dusznikach-Zdroju

niedziela, 17.3.2024 22:15 1742 3

„Duma nas rozpiera!” – chwalił się nasz klub, UKS Szczytnik, już pierwszego dnia Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w biathlonie rozgrywanych w Dusznikach-Zdroju między 15 a 17 marca. A potem było... jeszcze lepiej!

To były najważniejsze zawody w sezonie. Wszystko pod hasłem „Celuj w Igrzyska”. I Jagna Ossowska zdobyła na nich dwa złote medale! Mistrzostwa otworzyły jednak starty sztafet, a UKS Szczytnik wystawił ich aż cztery i – co najważniejsze – wszystkie spisały się fantastycznie.

Srebrny medal 15 marca zdobyła sztafeta młodzików młodszych w składzie: Julian Bujanowski, Szymon Gładysz i Filip Piskorowski. Brązowy – sztafeta młodziczek młodszych: Kalina Bernat, Nikola Zych i Martyna Paszkiewicz. Do tego były jeszcze miejsca 5. i 8.

Kolejny dzień przyniósł aż 3 medale. Złote Jagny Ossowskiej i Juliana Bujanowskiego i brązowy Kaliny Bernat. Świetne 6. miejsce zajęła Aleksandra Jacenowicz. Klub nie ma wątpliwości:  przyczynił się do tego niewątpliwie wspaniały doping rodzin i sympatyków!

W niedzielę doszły kolejne  dwa medale: kolejny złoty Jagny i brązowy Kaliny. Tuż za podium była Nikola Zych. To były bardzo udane i wyjątkowe Mistrzostwa Polski. Wystartowało w nich aż 20 zawodników UKS Szczytnik. To sukces rodziców, ale zwłaszcza trenerki Kingi Goraj.

Nie tylko medaliści zasłużyli na brawa. Trenerka ich koleżanki i kolegów określa mianem bohaterów. „Oni nie zdobyli medali, ale byli świetni! Były upadki, był płacz, niektórzy troszkę się pomylili, ale taki jest sport! My trenerzy jesteśmy z Was dumni!” – napisała. My też!

Dodajmy jeszcze, że wielki sukces odniósł Michał Dobosiewicz z UKS Muflon Duszniki-Zdrój. Zdobył 2 srebrne medale wśród młodzików! [kot]

Zdjęcia: UKS Szczytnik.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Marta poniedziałek, 18.03.2024 22:27
Brawo Dzieciaki!
Szczytna poniedziałek, 18.03.2024 12:30
Brawo Jaga nasza Mistrzyni i brawo Jej trenerka Kinga Goraj....
Kibic poniedziałek, 18.03.2024 12:07
Brawo Kinga Goraj!!!