ITD w szkole w Międzylesiu

wtorek, 21.4.2015 11:54 2273 0

20 kwietnia 2015 r. inspektorzy z kłodzkiego Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego spotkali się z uczniami oraz nauczycielami Zespołu Szkół w Międzylesiu. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez dolnośląską ITD programu prewencyjnego upowszechniającego wiedzę w zakresie przewozów drogowych.

- W czasie spotkania inspektorzy przedstawili zadania realizowane przez inspektorów transportu drogowego oraz omówili zasady zachowania pieszych na drodze, w tym sposoby korzystania z chodnika i jezdni, zasady przechodzenia przez jezdnię, korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej - wyjaśnia Wiesław Ziemianek, kierownik Oddziału Wydziału Inspekcji w Kłodzku - Omówiono kwestie stosowania kasków ochronnych dla rowerzystów oraz fotelików i pasów bezpieczeństwa przez najmłodszych uczestników ruchu podczas jazdy samochodem. Inspektorzy zapoznali uczniów z zasadami zachowania się w autobusach turystycznych oraz komunikacji publicznej. Podczas spotkania zaprezentowano również filmy edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

 

Po prelekcji najmłodsi zapoznali się ze specjalistycznym wyposażeniem nowoczesnego pojazdu Inspekcji Transportu Drogowego, mogli także zobaczyć jak działają różnego rodzaju przyrządy pomiarowo – kontrolne.

- Inspektorzy rozdali dzieciom kamizelki odblaskowe, podświetlane odblaski, smycze oraz długopisy. Chociaż na co dzień inspektorzy kontrolują m. in. samochody ciężarowe oraz autobusy, to uczestnikami przewozów drogowych są nie tylko kierowcy i przedsiębiorcy, ale także uczniowie oraz nauczyciele, którzy korzystają w różnej formie z transportu, m. in. jeżdżąc autobusami do szkoły czy na wycieczki - tłumaczy kierownik kłodzkiego oddziału ITD.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)