komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 22 listopada 2019

Cecylii, Wszemily

III Zawody Użyteczno-Bojowe dla klas mundurowych województwa dolnośląskiego [Foto]

wtorek, 15.10.2019 06:33 , komentarze: 6 , odsłony: 1863
kategorie artykułu:

Za nami już III edycja Zawodów Użyteczno – Bojowych dla Klas Mundurowych Województwa Dolnośląskiego organizowana przez Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku. III edycja odbyła się w dniach od 10 do 11 października 2019 r. na terenie Kłodzka i Polanicy-Zdroju. 


Przez dwa dni dzielnie walczyły drużyny min z Lubomierza, Piechowic, Wrocławia, Kłodzka, Ziębic, Tułowic i Bożkowa. Zawody odbywały się w cyklu dwudniowym. W pierwszy dzień zespoły udały się na teren strzelnicy LOK w Polanicy-Zdroju, gdzie odbyły się konkurencje strzeleckie oraz topograficzne natomiast drugi dzień zawodów miał miejsce na terenie 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku. Na terenie jednostki uczniowie rywalizowali w zakresie strzelectwa, pokonywaniu przeszkód terenowych z wykorzystaniem technik linowych, terenoznawstwa oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po podliczeniu punktacji z dwóch dni zawodów wyniki klasyfikacji generalnej przedstawiały się następująco:
1. Dolnośląski Zespół Szkół w Bożkowie,
2. Zespół Szkół w Lubomierzu,
3. Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku

- Nasi sponsorzy i współorganizatorzy hojnie obdarowali naszych zawodników i wsparli organizację zawodów ofiarując puchary, nagrody rzeczowe oraz catering i transport zawodników. W imieniu organizatorów i zawodników pragnę podziękować: panu Staroście Powiatu Kłodzkiego Maciejowi Awiżeniowi – za ufundowanie transportu, firmie HELIKON – TEX za ufundowanie pakietów startowych dla każdego zawodnika w postaci chust, butelek na wodę oraz czapeczek firmowych, firmie LEROY MERLIN – za ufundowanie głównych nagród za zajęcie I i II miejsca dla drużyn w postaci plecaków i rękawic taktycznych, komendantowi Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku Panu ppłk Markowi Tomaszewskiemu za ufundowanie pucharu za zajęcie I – go miejsca oraz upominków dla uczestników, Panu Wójtowi Gminy Kłodzko Zbigniewowi Turowi za ufundowanie cateringu dla zawodników, firmie STAROPOLANKA S.A. – z ufundowanie wody mineralnej, sklep LEWIATAN Piotr Satława i Jacek Dziułka – za ufundowanie cateringu, firmie Centrum Medycznego „SALUS” – za zabezpieczenie medyczne, LOK Kłodzko za udostępnienie strzelnicy w Polanicy-Zdroju i przeprowadzenie etapu strzeleckiego zawodów - mówi Rafał Olecha, dyrektor ZST w Kłodzku. - W tym roku taktyczna pogoda wpłynęła bardzo budująco na zawodników, wśród których aż wrzało od emocji, organizatorzy zadbali o atmosferę sprzyjającą zasadom fair play i dobrej zabawy.

Głównym, organizatorem zawodów niezmiennie jest "Budowlanka" czyli Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku z dyrektorem Rafałem Olecha oraz 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej dowodzonym przez ppłk Izabelę Wlizło. Koordynatorem III edycji zawodów była profesor Agata Krosta Fil, która przez kolejny dni zawodów towarzyszyła zawodnikom i koordynowała przebieg zawodów.

Gratuluje wszystkim zwycięstwa, już rozpoczynamy przygotowania do kolejnej, czwartej edycji zawodów, na które serdecznie zapraszamy.

 

Wasze komentarze

Służyłem w tej jednostce lato 96/97 miło wspominam.
poniedziałek, 21.10.2019 18:55 autor:
Aniu... jesteś idiotką:)
czwartek, 17.10.2019 14:53 autor: M.
dzisiaj, 3 godz temu
poniedziałek, 18.11.2019 22:54
6
niedziela, 17.11.2019 11:58
7
sobota, 16.11.2019 14:39
5
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe