komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 23 stycznia 2019

Ildefonsa, Rajmunda

III Festival CZ PL w Kudowie-Zdroju [Foto,Wideo]

poniedziałek, 30.7.2018 18:24 , komentarze: 0 , odsłony: 2619
kategorie artykułu:

Ewa Farna, Marek Piekarczyk, Hanna Śleszyńska, Olga Bończyk, Gabi Gold, Igor Sebo, Kacper Kuszewski, Darek Kordek oraz Kwartet Rampa wystąpili podczas koncertu galowego wieńczącego trzecią edycję Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej CZ-PL w Kudowie-Zdroju. Wydarzenie poprowadził Artur Andrus. 

Tegoroczna edycja festiwalu zorganizowana została w dniach 27-29 lipca i przyciągnęła prawdziwe tłumy. Pomysłodawcą oraz dyrektorem artystycznym wydarzenia jest znany aktor i reżyser, Paweł Królikowski 

- Kiedyś zatrzymywałem się w Kudowie-Zdroju i w innych okolicznych miejscowościach i zawsze marzyłem żeby tutaj bywać częściej. Później pojawił się taki od dar losu, że mogłem kupić sobie tutaj działkę i wybudować dom i pomyślałem żeby raz na jakiś czas zrobić coś dla tego regionu, który tak bardzo przypadł mi do serca. Wcześniej, jak pracowałem jeszcze w telewizji to zajmowałem się też kontaktami polsko-czeskimi i to mnie bardzo interesowało, więc teraz pomyślałem, że coś trzeba z tym zrobić - mówi Doba.pl Paweł Królikowski. - Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować kolejne edycje jednak wszystko zależy od energii i przychylności wielu czynników. Wiadomo, że to są też pieniądze, ale dziś widać było ile osób tu było, przyszło by zobaczyć ten koncert i to mnie naprawdę wzrusza. 

W programie festiwalu znalazła się m.in. wystawa polskich i czeskich zabytkowych samochodów, wernisaż fotografii Olgi Havlovej, spotkanie z malarzem Dariuszem Milińskim, Transgraniczny Rajd Rowerowy, a także koncert konkursowy pn. "CO CZECH TO MUZYKANT, A POLAKOM W TO GRAJ”, którego laureatem został Antoni Gustowski. W tym roku, posadzeniem drzew im. Olgi Havlovej oraz Haliny Mikołajskiej na 100-lecie odzyskania wolności przez Polskę i Czechy, zapoczątkowana została także "Aleja Wolności". Wydarzenie zatytułowane „Niepodległe – Rzeczpospolita i Republika” dedykowane zostało Wybitnym Kobietom Opozycji. W ramach festiwalu nie zabrakło także paneli dyskusyjnych o związkach kulturalnych, politycznych i historycznych Polski i Czech.

 

 

Wasze komentarze


sobota, 19.1.2019 11:33
3
piątek, 18.1.2019 09:48
4
środa, 16.1.2019 18:28
26
poniedziałek, 14.1.2019 21:00
14
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele