III Bieg po Podkowę za nami! [Foto]

środa, 20.3.2019 09:11 3350 0

Rekordowa liczba uczestników stanęła na starcie zorganizowanego po raz trzeci w Święcku, Biegu o Podkowę. 17 marca w samym biegu głównym na dystansie 10 km wystartowały aż 173 osoby. Zawodnicy i zawodniczki przyjechali z różnych miejsc ziemi kłodzkiej, ale też ze Śląska, Opolszczyzny, Wrocławia, a nawet odleglejszych stron kraju i Republiki Czeskiej.

Tegoroczny „Bieg po Podkowę” w święcku, który zorganizowany został po raz trzeci przez Klub Lekkoatletyczny Ziemi Kłodzkie wspólnie z Ośrodkiem Jeździeckim „Kłodzka Róża”, pokazał, że jest to impreza mająca już swoje miejsce w krajowym kalendarzu biegów i coraz więcej sympatyków. Poza biegiem głównym odbyły się wyścigi dzieci w kilku kategoriach wiekowych.

Podczas tegorocznych zawodów dopisała też pogoda. Wiosenne słońce wszystkim dodało pozytywnej energii, tak więc ile osób wystartowało, tyle spotkało się na mecie, a następnie na poczęstunku, a niektórzy na podium. Innym dopisało szczęście w losowaniu nagród, bo i taką atrakcję organizatorzy przewidzieli.

Honorowym starterem biegu na 10 km był wójt Zbigniew Tur. Gospodarzowi gminy Kłodzko przypadła też rola honorowania na mecie zawodników podkowami – prawdziwymi, każda z odciskiem końskiego kopyta, a zatem tym bardziej szczęśliwymi. Jedna z nich trafiała również do samego wójta za pomoc w organizacji III „Biegu po Podkowę”.

- Każdy bieg, poza częścią finalną, to ogrom pracy, którą po raz kolejny wykonali członkowie klubu oraz przyjaciele. Za nagłośnienie odpowiadali pracownicy Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko, posiłek zapewniło KGW Gorzuchów wspólnie z Gminą Kłodzko, zabezpieczenie medyczne - OSP Wojciechowice, obstawa trasy - sołectwo Święcko. Pomiar czasu zapewniła firma Time-Sport – mówi prezes Klubu Lekkoatletycznego Michał Woś.

- Sport byłby dużo uboższy bez udziału sponsorów – kontynuuje M. Woś. - W tym roku wsparli nas: Gmina Kłodzko, Usługi Ogólnobudowlane Dariusz Piszczek, AZ-Geo Rafał Zawadzki, POL-KART Daria Szymańska, Rapmet Łukasz Rapacz, Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Horst Ulbrich, BEDO Technology, Mineral Zdrój oraz KaWo Art. W imieniu klubu ogromnie wszystkim dziękuję!

Komplet wyników III „Biegu po Podkowę” znajduje się na: 

https://dostartu.pl/iii-bieg-po-podkowe-v2980.pl.html

www.gmina.klodzko.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)