II Otwarte Górskie Mistrzostwa Polski Nordic Walking [Foto]

niedziela, 3.7.2022 12:04 1564 3

Ponad 300 zawodników wzięło udział w II Otwartych Górskich Mistrzostwach Polski Nordic Walking, jakie rozegrane zostały w sobotę, 2 lipca w Polanicy-Zdroju. Rywalizacja rozegrana została na dystansie 5 i 10 km, a na starcie stanęła czołówka polskiego nordic walkingu.

- Z prawie 350 zgłoszonych, na dystansach 5 i 10 km mamy finalnie ponad 300 startujących. Trasa wymagająca, choć malownicza i ciekawa, a na starcie elita polskich Nordicwalkerów. Zawodnicy walczą o awans do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata, które odbędą się we wrześniu w Szklarskie Porębie. Trzech pierwszych zawodników każdego dystansu, kobiety i mężczyźni automatycznie otrzymują awans do reprezentacji - mówi Arkadiusz Kozak, prezes Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking. 

Wśród mężczyzn, na dystansie 10 km bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Dziediewicz, który tym samym zdobył Górskie Mistrzostwo Polski 2022. 

- Nieco słabszą tego dnia dyspozycję Tomasza Wojtowicza wykorzystali Daniel Romanowski i Krzysztof Skiba. Obaj Panowie walczyli nie tylko o srebrny medal Górskich MP 2022. W stawce był również awans do Kadry Narodowej na INWA Nordic Walking World Championships 2022. Zgodnie z regułami awansu z dzisiejszej imprezy do Kadry awansowali zawodnicy z miejsc I-II. Ostatecznie srebrny medal MP oraz awans do Kadry wyrwał o 2 sek. Daniel Romanowski. Brawo! Przy okazji warto docenić postawę Tomasza Wojtowicza, który pomimo nieco słabszej dyspozycji dnia, próbował podjąć walkę o czołowe lokaty na obu dystansach. Przypomnijmy, ze Tomasz ma już zapewnione miejsce w Kadrze Narodowej oraz jest w ścisłej czołówce klasyfikacji Enea Polish Nordic Walking Cup 2022 na obu dystansach. Brawo za sportową postawę i nie ułatwianie zdobywania punktów innym zawodnikom - relacjonuje organizator. 

Klasyfikacja 10 KM OPEN M:
1. DZIEDIEWICZ Andrzej NW CZŁAPSKI TEAM
2. ROMANOWSKI Daniel Katowicki Nordic Walking
3. SKIBA Krzysztof KGHM METRACO
Wśród kobiet, złoty medal Górskich Mistrzostw Polski 2022 zdobyła Anna Zaczyńska-Skiba. Zawodniczka już wcześniej uzyskała awans do Kadry Narodowej, więc awans do kadry automatycznie przypadł zajmującym 2 i 3 lokatę: Agnieszce Mieleckiej i Zuzannie Bieleckiej.

- Takie rozstrzygnięcia otwierają ciekawą drogę awansu do Kadry dla zawodniczek, które w cyklu Enea Polish Nordic Walking Cup 2022 walczą o pozycje 3,4,5 a nawet 6. Finalnie nawet te miejsca mogą dać awans do Kadry - podkreśla organizator. 

Klasyfikacja 10 KM OPEN K:
1. ZACZYŃSKA-SKIBA Anna KGHM METRACO
2. MIELECKA Agnieszka Polipack Team GWE
3. BIELECKA Zuzanna NW CZŁAPSKI TEAM

Klasyfikacja drużynowa na dystansie 10 KM:
1. KGHM METRACO
2. NORDIC SPORT 2021
3. NORDIC TEAM CZĘSTOCHOWA

Zacięta była również walka na dystansie 5 km bowiem różnica pomiędzy pierwszym a piątym zawodnikiem wynosiła ledwie 23 sekundy a różnica pomiędzy 1 a trzecim zawodnikiem wyniosła 4 sekundy.

- Wspaniale zachowali się Tomasz Marczak i Marcin Rosak, którzy pomimo, iż posiadają już swoje miejsce w Kadrze, podjęli zaciętą walkę o prestiżowe przecież złoto Górskich Mistrzostw Polski 2022. Tym samym brązowy medalista - Jacek Witucki oraz czwarty Bogdan Cyrus również - całkowicie zasłużenie - witają w Kadrze Narodowej. Wśród Pań o złoto, w zaciętym pojedynku, walczyły Erwina Wilusz i Hanna Krajewska. Ostatecznie zwyciężyła pierwsza z pań, tym samym nadal pozostając jedynym zawodnikiem z kompletem zwycięstw na jednym dystansie w całym cyklu (4 zwycięstwa pod rząd). Obie panie uzyskały awans do Kadry. Zatem w grze pozostała walka o brąz, który zdobyła Anna Zaczyńsak-Skiba (dziś dwa medale Górskich MP: złoty i brązowy) - informuje organizator. 

Klasyfikacja 5 KM OPEN K:
1. MARCZAK Tomasz NORDIC TEAM CZĘSTOCHOWA
2. ROSAK Marcin www.TRENUJENORDICWALKING.PL
3. WITUCKI Jacek
4. CYRUS Bogdan Bob Kam Team (awans do Kadry Narodowej z czwartego miejsca)

Klasyfikacja 5 KM OPEN K:
1. WILUSZ Erwina VINGBERG POLSKA- PTG 'SOKÓŁ' RYMANÓW
2. KRAJEWSKA Hanna KIJOMANIACY CHODZIEŻ
3. ZACZYŃSKA-SKIBA Anna KGHM METRACO

Drużynowa na 5 km:
1. NORDIC TEAM CZĘSTOCHOWA
2. KGHM METRACO
3. NORDIC WALKING KIEKRZ POLAND

Organizatorami wydarzenia było Polskie Zrzeszenie Nordic Walking oraz Teatr Zdrojowy Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju.

Końcowe wyniki na obu dystansach:https://wyniki.b4sport.pl/.../ii-otwarte.../m745.html

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Seweryn H niedziela, 03.07.2022 22:07
Drodzy Patrioci Polacy Prawdziwi ..By Polska była Polską i żyło...
Bogobojowy poniedziałek, 04.07.2022 09:07
Jacy patrioci? Ty znasz imbecylu znaczenie tego słowa?
stary piernik niedziela, 03.07.2022 22:52
Pamiętam jak jakieś ponad 15 lat temu będąc w okolicach...