I Polanicka Piekielna Mila [FOTO]

poniedziałek, 16.12.2019 14:27 3381 0

14 grudnia o godzinie 10.30 odbyły się nietypowe zawody biegowe na dystansie 1 mili. "Polanickiej Piekilnej Mili" - ok. 1670m.  Start biegu odbywał się przy orze saneczkowym "góralka" a meta znajdowała się na szczycie "Piekielej Góry" – szczyt zachodni.

Bieg miał charakter biegu alpejskiego, a przewyższenie na tym dystnsie wyniosło ok 160m. Pierwszy zawodnik wystartował punktualnie o 10.30, następnie co 20s startowały kolejno wyznczone wcześniej osoby. Trasa była wymagająca nawet dla wytrawnych amatorów szaleństwa biegowego. Najszybszymi okazali się: Łukasz Marcjanek z czasem 9:50 co jest aktualnym rekordem "Polanickiej Mili" oraz wśród kobiet Ewa Bugdoł  10:49 (8 krotna Mistrzyni Polski w Triathlonie na Dystansie Długim, Światowej klasy zawodniczka na tymże dystansie). Nie zabrakło także zawodników niepełnosprawnych, wśród których pierwsze miejsce uzyskał Marek Zbyryt z czasem 13:27. Impreza zakończyła się wspólnym integracyjnm ogniskiem przy kiełbasce, gorącej kawie i herbacie, a następnie dekoracją zwycięzców. 

W imieniu uczestników serdecznie dziękujemy sponsorom: Panu Mateuszowi Jellinowi Burmistrzowi Miasta Polanica-Zdrój, Panu Mariuszowi Winiarzowi Dyrektorowi OPS, Panu Przemkowi Zwaduchowi Nadleśniczemu Nadleśnictwa Zdroje, Panu Tomaszowi Zającowi z firmy Ultimasport.pl, wolontariuszom Fundacji Szansa i RST, Pani Marlenie Runiewicz -Wac Przewodniczącej Rady Miasta, Pani Agacie Winnickiej Wicburmistrzowi Miasta Polanica-Zdrój, Pani Justynie Kopeć za obsługę medyczną imprezy. 

Jak widać wspólnymi siłami można zorganizować ciekawą imprezę sportowa w mieście. Ten bieg na stałe wejdzie w kalendarz zawodów biegowych na terenie Polanicy. Następna edycja przewidziana jst w okresie wakacyjno-jesiennym 2020 roku. Serdecznie zapraszamy już teraz na kolejne szaleństwo biegowe, czyli bieg w zespołach dwuosobowych na dystansie 5 km. Termin biegu zaplanowany jest na dzień 15 lutego 2020 roku, więcej informacji na stronie biegipolanickie.ebiegi.pl w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)