I Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Mundurowych za nami! [Foto, Wideo]

niedziela, 7.7.2019 21:14 3687 0

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Mundurowych za nami! W dniach 5-6 lipca w gminie Radków zorganizowane zostało niezwykłe muzyczne wydarzenie z udziałem czterech orkiestr służb mundurowych z Polski oraz Drezna. 

Trwające dwa dni wydarzenie rozpoczął koncert oraz przemarsz Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Warszawy oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, który zorganizowany został 5 lipca na Rynku w Radkowie.  Tuż po nim na schodach przed Bazyliką w Wambierzycach wystąpiła Orkiestra Policyjna Wolnego Kraju Saksonia z Drezna. 

- Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań i to tak powinno ewaluować. Oczywiście miłujemy chóry, które gościły u nas niedawno i odbywały się przepiękne koncerty. Wplatamy też trochę innej muzyki, a to wydarzenie przygotowaliśmy już ponad rok temu. Nasza gmina ma we Wrocławiu Biuro Promocji i Współpracy. Jest w nim zatrudniony pracownik, mamy profesjonalne, w pełni wyposażone biuro i ja  jestem tam przynajmniej raz w tygodniu na różnego rodzaju spotkaniach. Ono istnieje już kilkanaście lat i spełnia swoją rolę w zasadzie we wszystkich aspektach ponieważ odbywają się tam spotkania gospodarcze, biznesowe, kulturalne i inne. Pomaga to w kontaktach i komunikacji z władzami Wrocławia i tam ulokowanych urzędów. Pomysł na organizację tego wydarzenia zrodził się właśnie w naszym biurze i bardzo nam w tym pomógł pan kapelmistrz i szef orkiestry wrocławskiej Komendy Wojewódzkiej Policji i generalnie dowództwo policji, bo tu musi być przyzwolenie - mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. 

Druga odsłona Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Mundurowych odbyła się 6 lipca nad Zalewem w Radkowie, gdzie we wspólnym koncercie wystąpiły cztery orkiestry oraz znany aktor telewizyjny i teatralny, a także piosenkarz, Damian Aleksander. 

- Zaprosiliśmy Orkiestrę Reprezentacyjną Policji z Warszawy, Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej z Wrocławia, Orkiestrę Policyjną z Drezna oraz Orkiestrę Reprezentacyjną Straży Granicznej z Nowej Sącza. Po koncercie nad Zalewem wszyscy wyjechali na koncert do Wrocławia, bo to jest przedsięwzięcie wspólne, Wrocław z Radkowem i Radków i Wrocławiem, w ramach naszej długiej już współpracy poprzez nasze biuro  - wyjaśnia burmistrz Radkowa. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)