komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Adolfa, Tymona

Hospicyjny Konwój Dobra zawitał do Kłodzka

poniedziałek, 12.3.2018 14:33 , komentarze: 0 , odsłony: 2474
kategorie artykułu:

W sobotę, 10 marca 2018 roku w gościnne progi Galerii Twierdza w Kłodzku, zawitał hospicyjny Konwój Dobra. Mobilny Punkt Poboru Dobra był gotowy na przywitanie mieszkańców Kłodzka i okolic punktualnie o godzinie 14:00. Uroczystemu wniesieniu Flagi Dobra, towarzyszył Michał Piszko, burmistrz miasta Kłodzko, posłanka na Sejm RP, Monika Wielichowska oraz Robert Karbownik – szef marketingu Galerii Twierdza.


Wielkie serca mieszkańców Kłodzka
Odwiedziny w Kłodzku zbiegły się z zakończeniem zbiórki darów dla podopiecznych, którą zorganizowali: młody mieszkaniec Kłodzka – Patryk Ilba, Grupa Samochodowa „Pod Milą” oraz kłodzka Piekarnia „Precelek”. Środki pielęgnacyjne, zebrane przez mieszkańców Kłodzka i członków grupy samochodowej, pojadą do potrzebujących rodzin. Dziękujemy z całego serca w ich imieniu. Podczas wydarzenia, nie mogło także zabraknąć lokalnej atrakcji. Tym razem, na mobilnej scenie wystąpili harcerze 11 Kłodzkiej Drużyny Starszoharcerskiej „Kajman”.

Oprócz tradycyjnego repertuaru piosenek przy dźwiękach gitary, przygotowali dla dzieci odwiedzających z rodzicami stoisko, zabawy i konkursy. Nic zatem dziwnego, że w Kłodzku wręczyliśmy aż 5 Certyfikatów Dobra. Specjalny Certyfikat Dobra otrzymała również Piekarnia „Precelek”, która upiekła 420 czerwonych ciasteczek w kształcie dobrych słów. Według odwiedzających Mobilny Punkt Poboru Dobra, smakowały wybornie.


Mobilni medycznie
Konwój Dobra, to wsparcie informacyjne dla tych, którzy szukają informacji na temat hospicjum domowego dla dzieci na Dolnym Śląsku. W Kłodzku do dyspozycji odwiedzjących był zespół medyczny w silnym składzie. Dwóm pielęgniarkom, Iwonie i Marzenie oraz pani Doktor Eli, która obok dyżuru w Punkcie Poboru Dobra, odwiedziła naszych kłodzkich podopiecznych, towarzyszył szef Hospicjum, dr n. med. Krzysztof Szmyd. To była wyjątkowa okazja, aby uwiecznić kłodzki dyżur medyczny na naszej ściance „Jestem Bohaterem Wyprawy po 1% Dobra”. Oni naprawdę pomagają nieuleczalnie chorym dzieciom. Pomożecie im pomagać skuteczniej?


- O godzinie 16:00 Mobilny Punkt Poboru Dobra zakończył swoją działalność. Zamknęliśmy Księgę Dobra, bogatszą o całe strony dobrych słów wpisywanych przez gościnnych mieszkańców Kłodzka. Zwinęliśmy Flagę Dobra, która radośnie łopotała przez cale wydarzenie, oznajmiając zainteresowanym, że oto w Kłodzku, Dobro zamieszkało na ...dobre. Do widzenia Kłodzko i do zobaczenia w Bolesławcu, następnym miejscu na mapie Konwoju Dobra - zachęca Beata Butwicka, rzecznik prasowy Hospicjum Dla dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.

 

Wasze komentarze