Hanna Mazur i Kornelia Woźniak z UKS Orlica Duszniki-Zdrój bezkonkurencyjne na zawodach w Holandii! Gratulacje nam się nie znudzą...

wtorek, 14.3.2023 21:03 1590 1

Młodzieżowa reprezentacja Polski zdobyła 41 medali podczas zawodów Viking Race w łyżwiarstwie szybkim, które w miniony weekend odbyły się w holenderskim Heerenveen. W gronie 14-latek bezkonkurencyjne były Hanna Mazur i Kornelia Woźniak, obie z UKS Orlica Duszniki-Zdrój.

– Hania zdobyła pięć złotych medali, bijąc przy okazji trzy rekordy imprezy: na 500, 1000 metrów i rekord punktowy. Na 1500 metrów trochę jej zabrakło do najlepszego w historii wyczynu, gdyż miała kolizję na prostej krzyżówkowej – tak w sport.tvp.pl opisuje występy córki Agnieszka Ziemczonek, jednocześnie jej trenerka.

Oto wyniki naszych dziewczyn w Heerenveen:  1. dzień: 500 m – 1. Hanna Mazur, 2. Kornelia Woźniak; 1000 m – 1. Hanna Mazur, 2. Kornelia Woźniak. 2. dzień: 500 m – 1. Hanna Mazur, 2. Kornelia Woźniak; 1500 m – 1. Hanna Mazur. Wielobój – 1. Hanna Mazur. Czyż to nie piękne?!

Hanna Mazur i Kornelia Woźniak trenują również short track i rolki. Portal sport.tvp.pl przypomina, że w styczniu tego roku we Włoszech Hanna startowała w pierwszej z tych dyscyplin podczas zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Na krótkim torze zdobyła aż cztery medale. My dodajmy, że na zawodach tych świetnie też poszło Kornelii Woźniak, o czym pisaliśmy TUTAJ.

W Holandii  duży sukces odniosła też Sára Hlušková, pierwsza Czeszka, która wystartowała w tych zawodach.  Trenuje ona... w UKS Orlica! – Wraca z nowym życiówkami i przetartą ścieżką dla czeskich zawodników – czytamy na fb klubu z Dusznik-Zdroju. [kot]

Zdjęcie: profil na fb UKS Orlica Duszniki-Zdrój.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 14.03.2023 21:39
I wielkie gratulacje ! Byle teraz jakiś idiota nie napisał,...