Hania Mazur z mamą na salonach Polskiego Komitetu Olimpijskiego! Odebrały nagrodę dla klubu z Dusznik-Zdroju [FOTO]

środa, 14.2.2024 15:06 3314 2

Polski Komitet Olimpijski docenił dokonania polskich medalistów IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024. We wtorek, 13 lutego, w siedzibie PKOl odbyła się uroczystość, podczas której medalistom, ich trenerom i klubom wręczono stypendia. Wśród nich były przedstawicielki UKS Orlica Duszniki-Zdrój!

15-letnia brązowa medalistka Hanna Mazur otrzymała czek na 12 tys. złotych, a jej mama, trenerka i przy okazji prezeska klubu UKS Orlica Duszniki-Zdrój, Agnieszka Ziemczonek, odebrała z rąk prezesa Radosława Piesiewicza dwa czeki opiewające na 12 tys. złotych każdy – jeden dla trenerki, drugi dla klubu. Upominki naszym paniom wręczył Enrico Bottero, Dyrektor Generalny Ferrero.

– Dziękuję Wam za te emocje i wielką wolę walki. Jesteście wspaniałą młodzieżą. Waszym rodzicom dziękuję za to, że wspierają, pomagają i wychowują Was, bo tak zdyscyplinowanej i zmotywowanej młodzieży dawno nie było. To wszystko zaczyna się w domu i z domu się wynosi takie zachowania. Dziękuję Państwu, ale także trenerom i klubom – powiedział Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Radosław Piesiewicz.

W igrzyskach w południowokoreańskim Gangwon uczestniczyła także inna zawodniczka UKS Orlica Duszniki-Zdrój, 16-letnia polaniczanka Kornelia Woźniak. Jej nie udało zdobyć się tam medalu, choć była naprawdę blisko. Na uroczystości w PKOl jednak się pojawiła, choć jedynie na wielkim ekranie. Za to w bardzo godnej roli – z biało-czerwoną flagą. Była chorążą polskiej reprezentacji. [kot]

Zdjęcia: Szymon Sikora/PKOl

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

dr czwartek, 15.02.2024 11:40
a zabierze nas teraz na lody
czwartek, 15.02.2024 00:27
Brawo Dla Hani .To wielki sukces .