Grzegorz Schetyna szefem ministerstwa spraw zagranicznych [komentarze]

poniedziałek, 22.9.2014 09:06 647 0

- Grzegorz Schetyna to ten, który w poprzednim rządzie pełnił szefa MSW. W tej kadencji będzie szefem resortu spraw zagranicznych Pewnie będziecie Państwo pytać, czy będzie ciągłość? Będzie ciągłość w polityce zagranicznej. Będąc marszałkiem sejmu, potrafił czynnie uczestniczyć w polityce zagranicznej. Po zaprzysiężeniu będzie szefem tego resortu -poinformowała w piątekEwa Kopacz.

Nowy rząd zostanie zaprzysiężony 22 września. 

Komentarze dla Doba.pl:

Łukasz Wyszkowski, PO, radny: Ja osobiście odczuwam satysfakcję. Uważam, że to był najlepszy wybór. To jest osoba niezwykle kompetentna w dyplomacji, z wieloma kontaktami. Cała operacja [zmiany szefa MSZ - przyp. red.] została przeprowadzona na tyle dyskretnie, że ani środowisko wrocławskie PO, ani pozostali członkowie partii, nie byli do samego końca pewni, jaka będzie ostateczna decyzja. Wybór Grzegorza Schetyny na pewno wpłynie na sytuację wewnętrzną we wrocławskim środowisku PO. Jak? To zapewne zobaczymy.

Kazimierz Michał Ujazdowski, PiS, eurodeputowany: Trudno uznać wybór Grzegorza Schetyny za dobry wybór, jeżeli towarzyszy temu zła logika tworzenia rządu i merytoryczna przypadkowość. Dla Ewy Kopacz podstawą do tworzenia rządu było oddalenie konfliktu w PO. W rządzie, który byłby budowany na zasadzie wysokich kompetencji, ani Sikorski, ani Schetyna nie znaleźliby dla siebie miejsca. Czy Schetyna będzie dobrym szefem MSZ? Wszystko jest w jego rękach. Jeżeli okiełzna swoje wady, skupi się na pracy w ministerstwie i odetnie się od konfliktu w PO, to jego wybór nie musi oznaczać porażki.

Ewa Wolak, PO, poseł: Dla Dolnego Śląska i dla dolnośląskiej Platformy to jest bardzo dobre, że będziemy mieć swojego człowieka w rządzie, gdyż to jest niebagatelna funkcja. To jest miłe zaskoczenie dla wszystkich z Dolnego Śląska. Ja zawsze wierzyłam, że Grzegorz Schetyna jeszcze wejdzie do rządu. Znając jego kompetencje i doświadczenie jako przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych, wiem, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu. 

                                                                                                                                                  Adriana Boruszewska Doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)