Grupa SPEED ujawniła kolejne zagrożenia na drogach powiatu kłodzkiego

poniedziałek, 27.9.2021 15:29 464 0

Policjanci z grupy  „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kolejne działania na terenie naszego powiatu. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z kłodzkiej grupy SPEED nadzorowali ruch na drogach powiatu kłodzkiego. W służbie  wykorzystali nieoznakowany radiowóz  z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Podczas realizacji zadań  zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto jechało z prędkością  111 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 61 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mężczyzna, który  za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego utracił również prawo  jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Funkcjonariusze  zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie realizowane na drogach powiatu kłodzkiego.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)