komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 czerwca 2021

Bazylego, Elwiry

Grupa SPEED ujawniła kolejne zagrożenia na drogach powiatu kłodzkiego

wtorek, 1.6.2021 09:26 , komentarze: 0 , odsłony: 197
kategorie artykułu:

Przypomnijmy, że policyjna grupa SPEED zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej grupy należy zaliczyć nadmierną prędkość, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowany, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

30 maja policjanci z grupy „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kolejne działania na terenie naszego powiatu. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawniali przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Podczas realizacji zadań na terenie gminy Kłodzko zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto jechało z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 55 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 28-letni mężczyzna, który  za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego utracił również prawo  jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Funkcjonariusze  zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie realizowane na drogach powiatu kłodzkiego.

Funkcjonariusze z grupy „Speed” monitorują  w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

 

Wasze komentarze

środa, 2.6.2021 08:16