komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 października 2019

Urszuli, Hilarego

Granty do zdobycia dla kreatywnych uczniów i nauczycieli. Rusza konkurs Projektanci edukacji.

poniedziałek, 7.10.2019 11:11 , komentarze: 0 , odsłony: 212
kategorie artykułu:

Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu - rusza 10. edycja ogólnopolskiego konkursu dla kreatywnych uczniów i nauczycieli, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Do wygrania jest aż 80 grantów finansowych na realizację najlepszych uczniowskich pomysłów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 27 listopada. Szczegóły na stronie https://projektanciedukacji.pl/

Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu to nowa, odświeżona odsłona „Projektu z klasą” – popularnego, ogólnopolskiego konkursu przeznaczonego dla nauczycieli i uczniów, którzy chcieliby zrealizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego. Od 2010 roku wydawnictwo Nowa Era zorganizowało dziewięć edycji konkursu - uczniowie z nauczycielami zgłosili w nich łącznie aż 4 265 pomysłów, spośród których aż 230 zdobyło granty na realizację. Łączna suma przyznanych grantów wyniosła ponad 400 000 zł!

Do konkursu “Projektanci edukacji” mogą przystąpić grupy projektowe (nauczyciel oraz uczniowie) ze wszystkich klas szkół podstawowych (w tym po raz pierwszy z klas 1-3) i wszystkich typów szkół średnich. Zwiększyła się również liczba i pula grantów - ich wartość wynosi w tym roku aż 85 tysięcy zł! Dodatkowo na każdym etapie konkursu - od opracowania pomysłu po realizację projektu - uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne Organizatora - otrzymają do dyspozycji liczne materiały merytoryczne m.in e-booki, webinary i artykuły eksperckie,  zgromadzone na dedykowanej stronie internetowej https://projektanciedukacji.pl.

Historia konkursu pokazuje, że zainspirowani przez nauczyciela uczniowie mogą zdziałać naprawdę wiele. Od 9 lat uczestnicy konkursu udowadniają, że ważna jest dla nich zarówno ich własna edukacja oraz rozwijanie pasji, jak i działanie na rzecz innych: lokalnej społeczności, innych dzieci, czy też po prostu potrzebujących. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się takie o charakterze naukowym, technologicznym, społecznym, oparte na wolontariacie, ale także propagujące przedsiębiorczość.

- Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy mają ciekawe pomysły i szukają wsparcia w ich realizacji. Udział w konkursie Projektanci edukacji daje uczniom pełną swobodę w rozwijaniu zainteresowań. Dzieci i młodzież samodzielnie wybierają pomysły do realizacji, a dzięki pracy nad wcieleniem ich w życie, mogą w ciekawy sposób przyswajać nową wiedzę oraz kształcić kolejne umiejętności. Rozwijają również kreatywność, odpowiedzialność i umiejętność współdziałania - także na rzecz innych - komentuje Małgorzata Jankowska, koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Projektanci edukacji.

Nauczyciele prowadzący uczniowskie grupy projektowe mogą się zgłaszać do konkursu od 1 października do 27 listopada za pośrednictwem strony internetowej https://projektanciedukacji.pl. Ogłoszenie wyników I etapu konkursu odbędzie się 15 stycznia 2020 roku. Wtedy poznamy 75 zwycięskich grup projektowych, które otrzymają granty finansowe na wcielenie w życie swoich pomysłów. Zwycięzcy będą mieli czas na ich realizację do 6 maja 2020 roku. 20 maja poznamy laureatów II etapu konkursu - wydawnictwo Nowa Era przyzna w nim dodatkowo 5 Złotych Grantów (o wartości 2.000 zł każdy), nagradzając zrealizowane już projekty. 

***

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę Grupy Nowa Era uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne, oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN) oraz produkty z obszaru specjalnych potrzeb edukacyjnych, w tym popularna seria eduSensus (dotychczas firma Young Digital Planet).

Nowa Era to również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych Świerszczyk oraz dwujęzycznego magazynu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży National Geographic Odkrywca. Ofertę Nowej Ery wzbogaciły ostatnio także wyjątkowe serie książek dla dzieci: Lubię czytać ze Strzałką, KsiążkoGry, Królewicz Lupi.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 24 min temu
dzisiaj, 2 godz temu
czwartek, 17.10.2019 11:32
środa, 16.10.2019 17:18
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe