Gmina Stronie Śląskie kolejnym punktem na mapie Dolnego Śląska promującym profilaktykę raka jelita grubego

środa, 15.6.2022 15:45 300 0

Bezpłatne testy na krew utajoną są̨ znowu dostępne dla mieszkańców Gminy Stronie Śląskie.  Testy można odebrać́ w Klubie „Senior+”  Strachocin 4a, w poniedziałki w godz. 09.00-10.00.

Badanie wykonuje się samodzielnie w domu. Próbkę̨ należy zwrócić́ wraz z wypełnioną ankietą. Próbka następnie trafia do @Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, gdzie zostaje poddana analizie.

Testy na krew utajoną w kale pozwalają̨ szybko i bezboleśnie wykonać́ badanie, dzięki któremu zyskujemy informację o ewentualnych zmianach w obrębie jelita grubego. Testy są̨ pierwszym etapem w diagnostyce raka jelita grubego. Jeśli dadzą̨ wynik pozytywny, trafiamy na kolejne badanie, już̇ bardziej precyzyjne, jakim jest kolonoskopia. Dla wielu pacjentów pozytywny wynik testu jest impulsem i motywacją do wykonania tego badania. W przypadku niepokojących zmian pacjent trafia na ścieżkę̨ onkologiczną w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, zatem ma zagwarantowaną kompleksową opiekę̨ onkologiczną.

  • Kto może skorzystać z testu?

Osoby w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego

Osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnie, u którego rozpoznano raka jelita grubego.

Osoby w wieku 25 – 49 lat, ze stwierdzoną mutacją genetyczną

Serdeczne podziękowania dla Pana @Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego za zaproszenie do projekt w tak ważnej sprawie, jaką jest zdrowie Dolnoślązaków.

UWAGA!!! Liczba testów ograniczona !!!!

 https://www.facebook.com/DolnoslaskieCentrumOnkologii2022

https://www.facebook.com/profile.php?id=100058227663115

Dodaj komentarz

Komentarze (0)