komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Gmina Nowa Ruda oficjalnym właścicielem nowej siedziby

piątek, 30.11.2018 14:24 , komentarze: 1 , odsłony: 939
kategorie artykułu:

Urząd Gminy Nowa Ruda ma już wreszcie własną siedzibę. 28 listopada br. Wiesław Zawiślak - dyrektor wydziału nieruchomości, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Kłodzku i zarazem Skarb Państwa - przekazał aktem notarialnym na rzecz gminy Nowa Ruda budynek należący wcześniej do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Kłodzku z siedzibą w Nowej Rudzie przy ulicy Niepodległości 2.

Jego przejęcie to efekt wieloletnich starań wójt Adrianny Mierzejewskiej, która od momentu pojawienia się informacji o planowanym przeniesieniu Wydziału Ksiąg Wieczystych, rozpoczęła rozmowy z prezesami sądów wszystkich szczebli, urzędnikami Ministerstwa Sprawiedliwości oraz zabiegała o wsparcie udzielone m.in. przez posła Michał Dworczyka - szefa kancelarii Rady Ministrów.

Otrzymany budynek będzie także miejscem działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pomysł przeniesienia GOPS-u poparł również Starosta Kłodzki, co znalazło odzwierciedlenie w Akcie notarialnym.  

Już w najbliższym czasie rozpocznie się proces adaptacji budynku i jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to urząd i GOPS rozpoczną pracę w nowym miejscu już w połowie przyszłego roku.

Bezpłatne uzyskanie budynku sprawi, że gmina nie poniesie kosztów zakupu nieruchomości, a jedynie koszty prac adaptacyjnych i modernizacyjnych. Kolejną korzyścią będzie brak konieczności płacenia czynszów za wynajmowanie dotychczasowych pomieszczeń w Nowej Rudzie i Nowej Rudzie-Słupcu.

Uzyskanie nowej siedziby dla obu instytucji zapewni także lepszy dojazd środkami komunikacji zbiorowej, a dla osób przyjeżdżających pojazdami prywatnymi, możliwość zaparkowania pojazdów na parkingu znajdującym się w jej pobliżu.

 

http://gmina.nowaruda.pl

 

Wasze komentarze

CZY PAN ZAWIŚLAK TO EMERYTOWANY WOJSKOWY???
sobota, 01.12.2018 12:48 autor: EDISIN

środa, 20.2.2019 12:48
1
piątek, 15.2.2019 07:55
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork