Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka kolejny raz w tym roku zatrzymali podrabiane ubrania

poniedziałek, 6.9.2021 08:58 818 0

Kolejną już w tym roku partię odzieży z podrobionymi znakami towarowymi zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka. Ostanie ujawnienie w Bielawie podrabianej odzieży miało miejsce 29 kwietnia br.

W czwartek, 2 września funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Kłodzku ujawnili w Bielawie na targowisku miejskim  obywatelkę Bułgarii, która handlowała odzieżą znanych sportowych marek. Przedstawiciel reprezentujący producentów poszkodowanych firm dokonał analizy 696 sztuk zakwestionowanych koszulek, bluz, spodni, butów oraz bielizny i jednoznacznie stwierdził, że są one podrobione. Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznała się handlująca ubraniami 32-letnia Bułgarka. 

Ujawnione ubrania o wartości 165 tysięcy złotych zostały zabezpieczone. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kłodzku. 

Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym stanowi naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej. Sprawcom tego przestępstwa grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

To już kolejne tak duże zatrzymanie podrobionych ubrań, które funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka ujawnili na tym targowisku. Ostatnie takie zatrzymania miało miejsce 27 lutego oraz 29 kwietnia. Wówczas zarekwirowano odzież o wartości 339 tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)