Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Kłodzku na podium zawodów "Ninja Games"

czwartek, 1.7.2021 10:27 4194 6

Mł. chor. Dawid Jarosz z Zakładu Karnego w Kłodzku dwukrotnie wywalczył miejsce na podium w prestiżowych zawodach sportowych „NINJA GAMES”.

Zawody zorganizowane zostały na 160 metrowym torze przeszkodowym „NINJA GAMES” w Pępowie.  Konkurs ten corocznie przyciąga wielu zawodników, w tym również ścisłą czołówkę Polski w tej dyscyplinie sportowej.

Zawody „NINJA GAMES” to bardzo dynamiczna i widowiskowa konkurencja sportowa, która wymaga siły, szybkości oraz precyzji. Zawodnicy rywalizują ze sobą równolegle na dwóch torach i o zwycięstwie często decydują setne sekundy. Zależność ta powoduje, że nie można popełnić nawet najmniejszego błędu a każdy kosztować może spadek w klasyfikacji nawet o kilkanaście miejsc.

Mł. chor. Dawid Jarosz, funkcjonariusz na co dzień pełniący służbę w kłodzkiej jednostce penitencjarnej udowodnił, że należy do ścisłej czołówki zawodników biorących udział w ekstremalnych zawodach sportowych.

W konkurencji indywidualnej z czasem 1.04.19 zajął II miejsce, przy czym trzeci zawodnik osiągnął wynik 1.04.59, czwarty 1.04.89 a piąty 1.05.30. Dowodzi to, że zalewie 1 sekunda dzieliła miejsca 2 od 5.  Po starcie indywidualnym wystąpił również w sztafecie z dwoma osobami z drużyny i zespołowo wywalczył III miejsce.

Wcześniej funkcjonariusz brał  także udział w castingu do IV edycji programu typu reality show ”Ninja Warrior Polska”, a w ubiegłym roku był uczestnikiem ścisłego finału w tym projekcie telewizyjnym.

tekst: zespół prasowy
zdjęcia udostępnił mł. chor. Dawid Jarosz

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Kłodzku uczestnikiem reality show "Ninja Warrior Polska"

Dawid Jarosz z Bystrzycy Kłodzkiej na torze „Ninja Warrior Polska”