komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 9 sierpnia 2020

Romana, Ryszarda

Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców – konkursy na lipiec

wtorek, 9.7.2019 12:18 , komentarze: 0 , odsłony: 354
kategorie artykułu:

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przedstawia informację Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o nowych konkursach dla przedsiębiorców na rozwój firm, wzmocnienie ich pozycji konkurencyjnej oraz projekty badawcze.

W lipcu dofinansowanie z Funduszy Europejskich mogą dostać przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować w Badania i Rozwój projektów poświęconych szeroko rozumianej żegludze. Od procesu projektowania i eksploatacji jednostek pływających, aż po opracowanie prototypowych, nowatorskich konstrukcji obiektów nabrzeża oraz technologii wspierających działalność stoczniową.

Więcej informacji o konkursie na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Przedsiębiorcy z branży stalowej, do 19 sierpnia, także mają szansę na otrzymanie wsparcia na Badania i Rozwój, w obszarach wyrobów stalowych oraz technologii ich wytwarzania, materiałów wsadowych i stopów do produkcji hutniczej.  

Wsparcie dotyczy również obszarów związanych z odzyskiem i recyklingiem surowców z odpadów metalurgicznych i złomu, oraz optymalizacją zużycia energii, materiałów wsadowych, mediów, narzędzi i osprzętu hutniczego. Dofinansowanie z FE udzielane jest także w dziedzinie innowacyjnych systemów i technologii zmniejszających szkodliwe emisje do środowiska, jak również rozwiązań unowocześniających i wspomagających hutnicze procesy technologiczne. 

Więcej informacji o konkursie na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Współpraca się opłaca. To proste hasło sprawdza się także w dziedzinie Badań i Rozwoju. Aby tę współpracę stymulować pomiędzy sektorem nauki i gospodarki Fundusze Europejskie oferują Bony na innowacje.

Dofinansowanie jest udzielane na zakup od wykonawcy czyli jednostki naukowej usługi polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii lub nowego projektu wzorniczego. Możliwe jest uzyskanie wsparcia również na wdrożenie innowacji technologicznej, opracowanej w I etapie konkursu Bony na innowacje dla MŚP.

Więcej informacji o konkursach na stornach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości:

Wzrost kompetencji pracowników jest istotną kwestią prowadzenia każdej firmy. Z pomocą przychodzą Fundusze Europejskie, które oferują dofinansowanie dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w obszarze szkoleń, doradztwa i studiów podyplomowych. Wsparcie kierowane jest do przedsiębiorstw działających w branżach: budowlanej, finansowej oraz turystycznej i dotyczy tematyki określonej przez Rady Sektorowe ds. Kompetencji.

Więcej informacji o konkursie na stronach PARP.

To tylko wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdziesz poniżej:

Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków”.

 

DUW

 

Wasze komentarze

sobota, 8.8.2020 00:00
piątek, 31.7.2020 09:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe